Wiko VIEW

XPOSED Framework: dopasuj Androida do swoich potrzeb

Xposed-Framework-for-Android-Guide

Wiele razy szukaliście pewnie jakiejś opcji na swoim tablecie, czy też brakowało Wam jakiejś funkcji, która wydawała się oczywista i zastanawialiście się, jak to jest możliwe, że twórcy Androida nie pomyśleli o niej. Rozwiązaniem w niektórych przypadkach mógł być ROM/modyfikacja, która jedną czy dwie brakujące funkcje wprowadzała, ale co z resztą? Z pomocą przychodzi tu XPOSED Framework ze swoim bardzo bogatym zapleczem modułów.

XPOSED Framework oparty jest na niezależnych od siebie modułach. Do jego zainstalowania wymagany jest root, część modułów również może go wymagać.

Moduły można znaleźć w czterech miejscach:

1. Ciągle uaktualniana lista na forum XDA [około 210 modułów] (link).

2. Podforum XDA założone z myślą o nich właśnie [około 190 tematów] (link).

3. Oficjalne repozytorium z modułami [około 220 modułów] (link).

4. Niektóre z modułów możemy znaleźć też w Google Play.

Tutaj znajdziecie link do oficjalnego instalatora XPOSED Framework. Po zainstalowaniu tej aplikacji wchodzimy w zakładkę Framework i wybieramy opcję Zainstaluj lub uaktualnij. Instalator poinformuje nas, że zmiany wprowadzone po zrestartowaniu tabletu. W zakładce Moduły mamy zainstalowane moduły (quite obvious ;)), tutaj także możemy je odhaczyć, co równoważne jest z ich aktywowaniem lub dezaktywowaniem. A w Pobierz jest lista dostępnych do zainstalowania modułów. Niestety, lista nie jest doskonała, okazuje się bowiem, że niektóre moduły bywają niezgodne z naszym sprzętem i nie uda się nam ich zainstalować.

XPOSED Framework jest dość bogatym narzędziem. Ma ogromną liczbę modułów, które niejednokrotnie bardzo ułatwiają i uprzyjemniają korzystanie z tabletu. Dajcie znać jak wyglądają Wasze doświadczenia, jakie są Wasze ulubione, bądź najbardziej użyteczne moduły. Zamierzam też, co jakiś czas, wrzucać zbiorczy artykuł opisujący wybrane z nich, tak więc szykuje nam się cykl. 

Komentarze

 • janko

  Ciekawy “artykuł”, ani słowa o tym, co to właściwie jest to całe Xposed. No ale jak się ani nie widziało, ani nie przeczytało, to co można napisać, najwyżej apel do czytelników, żeby pomogli wypełnić tę pustkę portalu jakąś “treścią do konsumpcji”.

  • BaRiBaL

   Mam to samo odczucie.
   Czemu autor pisze tylko o tabletkach? Ja xposed używam głównie w telefonie (N5).
   Po aktywacji modułu zawsze należy zrestartować urządzenie, to podstawa. Tak samo jest po każdej zmianie ustawień danego modułu.
   Moduły często nie tyle co nie są zgodne z posiadanym sprzętem co raczej z posiadaną wersją Androida.

   • BaRiBaL

    Mam to samo odczucie.
    Czemu autor pisze tylko o tabletach? Ja xposed używam głównie w telefonie (N5).
    Po aktywacji modułu zawsze należy zrestartować urządzenie, to podstawa. Tak samo jest po każdej zmianie ustawień danego modułu.
    Moduły często nie tyle co nie są zgodne z posiadanym sprzętem co raczej z posiadaną wersją Androida.

    • BaRiBaL

     Miała być errata – tabletkach->tabletach. Cudowna autokorekta.

     Brak edycji, przynajmniej nie widzę takiej opcji przeglądając stronę na smartfonie, jest nieporozumieniem.

     • Łukasz Ładecki

      Nieporozumieniem jest nieumiejętność konstruowania wypowiedzi, które nie wymagają „edycji”. Zalecam czytanie tego, co się napisało przed publikacją, nie po. Wtedy „edycja” nie będzie potrzebna. Just sayin’ ;- )

   • “Czemu autor pisze tylko o tabletach?”

    Ponieważ Tabletowo.pl jest stroną poświęconą właśnie tabletom ;-) Dlatego też wszelkie gry i programy zazwyczaj są opisywane z perspektywy użytkowania na tychże urządzeniach.

 • mT

  uuuuuu ale odkycie
  teraz nie zasnę – takie hity sensacyjne dajecie tutaj

 • tyrion

  wszystko wyjaśnione na filmie
  http://youtu.be/75y8fuAUxQI

 • asdfgvasdf

  nie rozumie

  “Ma ogromną liczbę modułów, które niejednokrotnie bardzo ułatwiają i uprzyjemniają korzystanie z tabletu.”

  tak jak aplikacje normalne, czy to sie niby rozni, co te moduly daja czego nie daja miliony apek

 • bluemonster

  Ten wpis jest bezwartościowy

 • czywa

  Warto byłoby również dodać, że xposed nie obsługuje czasu wykonywania aplikacji ART w kitkacie i można wpaść w boot loopa uruchamiając go nie pod Dalvikiem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona