Ważne

Meizu Blue Charm Note – konkurencja dla Redmi Note

640x568xmeizu-blue-charm-note.jpg.pagespeed.ic.zsKnuL6SXG

Firma Xiaomi bardzo wysoko zawiesiła poprzeczkę, jeśli chodzi o tanie phablety. W pierwszy dzień wiosny pisałem o Redmi Note, który ma kosztować 999 juanów za wariant z 2 GB pamięci RAM. Warto pamiętać, że drugi wariant będzie jeszcze tańszy. Inne chińskie firmy będą musiały zewrzeć szyki i pokrzyżować plany Xiaomi, przygotowując swoją odpowiedź. Wygląda na to, że pierwszą z nich będzie Meizu, które na pierwszym renderze zapowiedziało Blue Charm Note.

Blue Charm Note legitymuje się ekranem Full HD o przekątnej 5,5″. W przypadku Redmi Note mamy do czynienia z rozdzielczością „zaledwie” HD.

Wystarczającą moc obliczeniową ma zapewnić układ MediaTek MT6592, który charakteryzuje się ośmioma rdzeniami pracującymi z częstotliwością 1,7 GHz. Do spółki z procesorem jest czterordzeniowe GPU o nazwie Mali-450MP4 (700 MHz). Z kolei aparat główny będzie miał 8 Mpix.

Jak widać układ SoC jest bliźniaczy do Redmi Note, inna jest – natomiast – rozdzielczość ekranu, a co za tym idzie – szczegółowość. Inna będzie też cena. Z tego, co widać na tytułowej grafice, będzie to raczej ponad 1000 juanów. Pod tymi pikselami raczej kryją się trzy cyferki. ;-)

źródło

Komentarze

 • janko

  Już lecę do najbliższego sklepu! Gdzie będzie bliżej, do Pekinu czy Szanghaju?

  • marser

   @janko: Pekin i weź dla mnie jeden :)

   a z mojego wróżenia z fusów po kawie rozpuszczalnej wychodzi że tam jest 1249 juanów :)

 • Myślę, że to tylko bardzo tania wersja MX3:
  http://www.gizchina.com/2014/02/14/meizu-mx3-review/
  również dostępnego w pobliskim sklepie w Pekinie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona