Wiko VIEW

Alternatywa Spotify od Apple na urządzenia z Androidem?

apple_nowespotify_android

Aplikacja od Apple w Google Play? Do tego nie co innego, a jakże znane iTunes? Wkrótce to może być prawda. Według zagranicznego serwisu Billboard, gigant z Cupertino ma zamiar stworzyć alternatywę dla Spotify, skierowaną dla urządzeń działających pod systemem Android.

W dobie dysków “w chmurze” oraz standardu LTE coraz częściej korzystamy z multimediów za pomocą internetu. Podczas kiedy filmy dostarcza zazwyczaj YouTube, utwory muzyczne są w dużym stopniu odtwarzane dzięki usłudze Spotify. Jest ona dostępna zarówno na komputery jak i urządzenia z Androidem – w sklepie Google Play statystyki podają 10-50 milionów pobrań aplikacji. Jest zatem o kogo walczyć.

Do takiego wniosku doszła najprawdopodobniej firma Apple. Nieoficjalnie gigant z Cupertino planuje wdrożenie usługi iTunes jako aplikacji do sklepu Google Play. Możliwe, iż wówczas użytkownicy mogliby za pewną miesięczną opłatą uzyskać dostęp do większości utworów znajdujących się w ofercie iTunes Store. Podobne rozwiązanie istnieje już na urządzenia oznaczone logiem nadgryzionego jabłuszka – pisaliśmy o tym w zeszłym roku. Usługa iTunes Radio, o której mowa, została zaprezentowana przy okazji pojawienia się systemu iOS 7.

Według systemu Nielsen SoundScan, obliczającego udział na rynku muzycznym, sklep muzyczny Apple zaliczył dość spory spadek zainteresowania użytkowników. Względem zeszłego roku wyniósł on 11%, podczas kiedy usługi typu YouTube, Pandora czy wspomniany Spotify wspięły się do góry aż o 39% (porównanie do roku 2012). Dodatkowo na rok 2013 ich zarobek w samym USA wyniósł ponad 1,4 miliardów dolarów. Nie ma co się zatem dziwić, że Apple może planować tak nieoczekiwany zwrot akcji, jakim jest zwrócenie uwagi na użytkowników urządzeń działających pod systemem Android… a dokładniej otwarcie portfela na ich wkład finansowy.

Jesteście zainteresowani możliwością pojawienia się aplikacji iTunes w Google Play? Czy może wolicie pozostać przy swoich sprawdzonych programach? Podzielcie się opiniami w komentarzach ;-)

[źródło]

Komentarze

 • Sethemar

  Spotify pozostaje bezpłatny i zapewnia stałą rozrywkę przeplatana reklamami pojawiającymi się sporadycznie. Nie wróżę wielkiego sukcesu tym bardziej iż Apple i Google walczą ze sobą zażarcie.

 • kamillos

  A ja chciałbym prawowite iTunes na Androida. Wtedy kupuje płytę, wkładam do kompa i od razu mam utwory z mojej płyty za free na urządzeniach.

 • bre

  konkurencja zawsze daje plusy konsumentom, ciekawe jak apple to przelknie bo ja obstawiam ze wystawia aplikacje ale nigdy o niej nie wspomna na swoich amejzing konferencjach :D

 • Piotr

  Hmm, z ciekawości zajrzałem na Spotify, Tunein i Xiaalive. Zdaje się, że można tam układać swoje playlisty? To chyba jedyny plus. http://www.live365.com (http://www.live365.com/web/components/content/directory/browse.live) bije te serwisy na głowę – jakieś 270 rodzajów muzyki, każdy rodzaj grany przez kilka-kilkadziesiąt stacji.

 • Ja tam słucham radia Digital Imported i dla mnie jest super. Nawet nie ma reklam.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona