Ważne

Nowy budżetowy phablet Xiaomi z procesorem Octa Core i ekranem 720p?

Chińska firma Xiaomi, gigant jeżeli chodzi o urządzenia sprzedawane w Chinach, planuje wdrożenie na rynku azjatyckim taniego, budżetowego urządzenia z systemem MIUI. Phablet miałby umocnić pozycję Xiaomi oraz zwiększyć dochody firmy, które i tak są niezłe z powodu sukcesów smartfonów ze zmodowanym Androidem. Urządzenia prawdopodobnie przyjmie nazwę RedMi 2 – na dzień dzisiejszy znamy już część specyfikacji tego produktu.

RedMi 2 prawdopodobnie będzie sporym phabletem z ekranem IPS o przekątnej aż 5,5 cala. Nie rzuca na kolana rozdzielczość wyświetlacza, która ma wynosić zaledwie 1280 x 720 pikseli. Oceniając ten element należy jednak pamiętać, że mówimy o urządzeniu o niskiej cenie. Gratką ma być procesor – najprawdopodobniej zostanie tu zastosowana jednostka ośmiordzeniowa, przypuszczalnie od MediaTek’a. Bardzo możliwe, że RedMi zadebiutuje w dwóch wersjach różniących się taktowaniem – jedna z nich będzie posiadała zegary o częstotliwości 1,4 GHz, druga 1,7 GHz. W phablecie oprócz tego zobaczymy 1 GB pamięci operacyjnej RAM, aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 Mpx, slot kart microSD, oraz kamerkę do wideorozmów o rozdzielczości 5, bądź 8 Mpx. Nie wiemy jeszcze dokładnie z jakich anten GSM będzie korzystało urządzenie. W RedMi 2 zabraknie prawdopodobnie LTE. Całość ma pracować pod kontrolą Androida 4.2.2 z nakładką MIUI.

Być może urządzenie zadebiutuje razem z tabletem z MIUI, o którym mówi się od jakiegoś czasu.

Urządzenie ma kosztować około 130-150 dolarów, co w połączeniu z niezwykle interesującą specyfikacją powinno zapewnić produktowi sukces. Miejmy nadzieję, że Xiaomi zdecyduje się na stworzenie europejskiej wersji sprzętu w atrakcyjnej cenie – w takim wypadku istnieje szansa na ciekawą alternatywę dla drogich phabletów Samsunga czy Sony.

Źródło

Komentarze

 • nie wiecie???
  -będzie to 8 rdzeni od MediaTek’a na bank
  -na razie nic nie ma o wypuszczeniu wersji z WCDMA ( będzie tylko chińskie 3g)
  -jeżeli będzie to najnowszy Octa Core, to niewykluczone NFC i LTE
  -nie wiem, czy poprzestaną na 1gb… spodziewałbym się 2

  • “-na razie nic nie ma o wypuszczeniu wersji z WCDMA ( będzie tylko chińskie 3g)”
   .
   Zawsze jakoś w nowościach Xiaomi pomija nasz zaścianek.

 • Galaxy Tab

  1280×720 to mało? Tak na prawdę patrząc na wyświetlacz to duuużo :)

 • Robert

  Na stronie Xiaomi można dostrzec informację o tablecie z przekątną 9,7 cala . Z kolej to urządzenie powyżej zbliża się specyfikacją do Red Rice 2 więc nie widać logiki w posunięciu wypuszczenia go na rynek. Firma Xiaomi słynie z bardzo przemyślanej polityki wdrażania urządzeń więc nie podwajała by swoich produktów rynkowych w niektórych segmentach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona