Ważne

Front ZTE Nubia X6 na zdjęciach – szaleńczo cienka ramka

zte-nubia-x6-bezel-01

Jeśli odnieść się nie tylko do europejskiego i amerykańskiego rynku, to da się zauważyć, że w Azji kierują się innymi trendami, które później i tak (przynajmniej częściowo) trafiają do europy. Przykładem tego może być LG, które wydało G2 z bardzo cienką ramką. Już wtedy zastanawiano się nad używalnością takiego rozwiązania. Okazuje się, że to nie koniec, bo najprawdopodobniej w Nubii X6 od krawędzi ekranu do krawędzi obudowy dystans będzie wynosił zaledwie 1,3 mm.

ZTE ma sporą konkurencję, ale bardziej na swoim rodzimym rynku, gdzie sprzęt klasy premium serwują takie firmy, jak: Oppo, Meizu, Huawei, czy Vivo. Trzeba czymś zaskoczyć. Nie wystarczy już ekran Full HD czy czterordzeniowy procesor. Wrażenie można zrobić nawet smukłością obudowy czy ramką, która w przypadku Nubii X6 robi duże wrażenie.

Jestem ciekaw, jak na co dzień będzie się korzystało z tak dużego phabletu, który dodatkowo będzie miał bardzo cienką ramkę… Innym ciekawym elementem specyfikacji jest aparat, ale nie tylny (16 Mpix) tylko przedni, który ma mieć aż 13 Mpix! Jednostką napędową całości ma być Snapdragon 801, który będzie miał do dyspozycji 2 lub 3 GB pamięci RAM. Ekran ma mieć około 6″ i pracować w rozdzielczości 2K.

 źródło

Komentarze

 • janko

  Nie bójcie się, w Polandii to będzie niedostępne, więc nie ma co tak główkować. Cienkie ramki nie są trendi, bo magazyny ciągle pełne tabletów i telefonów z ramami na dwa, albo i na trzy palce, ktoś to musi kupić, no nie? W Azji czy w Afryce już nie zejdzie, ale na “zielonej wyspie” to i owszem.

  • Skoro dotychczasowe modele Huawei są dostępne w PL (tak samo jak flagowce wszystkich innych firm), to skąd wniosek, że ten smartfon nie będzie dostępny? Tylko po to, żeby ponarzekać na to, że producenci czyszczą magazyny (jakby kogokolwiek miało to dziwić)?

   • janko

    Z doświadczenia. Bo o tych lepszych jakościowo i bardziej zaawansowanych technicznie telefonach mniej “sławnych” producentów (czyli nie Samsung, Sony, LG, HTC) można tylko poczytać w internecie, że gdzieś tam niby są dostępne. Rynek w Polandii jest szczelnie zamknięty i pilnie chroniony, to cecha wszystkich krajów niesamodzielnych, podległych różnym międzynarodówkom, z marionetkowym rządem, siedzącym w kieszeni gangów handlarzy, banksterów i rozmaitych hochsztaplerów. Może w tym konkretnym przypadku będę się mylił, ale generalnie jest taka zasada, jak coś lepszego i tańszego, to niedostępne w PL, żeby “nie psuć rynku” (podzielonego między kilku kolegów).

  • LegionS

   Jasne, że nie będzie. Jednak to nie zmienia faktu, że aliexpress.com i tyle. Zamówiłem w ten sposób już 12 smartfonów (11 na handel) i wszystko w porządku.

   • janko

    A jak się zepsuje, to co, odsyłasz do Chin? Zakładając, że naprawią/wymienią, to ile to trwa? Takie “zakupy” robi się w krajach Trzeciego Świata, gdzie jedyny sklep w wiosce to stragan z warzywami, a po wszystko inne trzeba jechać “do stolicy”. Kiedyś w Polsce masowo jeździło się do Berlina Zachodniego np. po kolorowe telewizory, wtedy nie było internetu i aliexpress.com. W krajach Pierwszego Świata jak coś chcesz kupić, to idziesz do sklepu, w sklepie leżą różne rzeczy, można je wziąć do ręki, obejrzeć, wypróbować, kupić, jak się zepsuje, to odniesiesz do sklepu i często od ręki dostaniesz nowe, albo zwrot pieniędzy. W tym kierunku zmierzajmy, do Pierwszego Świata, a nie do Trzeciego. Zresztą w tym Trzecim też już się zmieniło, obok straganu z warzywami w każdej wiosce są ze dwa-trzy stragany z telefonami komórkowymi i innymi gadżetami z aliexpress.com.

    • Polacy jeszcze nie wiedzą, że są zbyt biedni, żeby kupować tanie rzeczy.

 • ヤツェク

  janko może ty jesteś z Polandii ale innych nie obrażaj wieśniaku to jest Polska i tylko taka nazwa naszego kraju obowiązuje . To że w tej chwili rządzą nami debile to obrażaj najwyżej ich i tych co ich wybrali a nie nas wszystkich .
  Ciekawe czy taka maluśka ramka nie będzie powodowała przypadkowego włączenia jakichś programów z pulpitu .
  Mam Mega 6.3 i czasami muśnięcie rantu ekranu wzbudza jakieś programy . Według mnie to trochę nie praktyczne ale nic się nie poradzi na galopujące zmiany mające powodować wzrost sprzedaży . Trzeba coś wymyślić innego a marketingowcy wmówią nam że nie możemy bez tego żyć . Tak to już jest liczy się tylko pierwszy co coś wymyśli innego od konkurencji . A rynek wschodni jest naprawdę olbrzymi i ludziom lepiej się powodzi , a technicznie fabryki wyprzedzają wielu potentatów , tylko my cały czas tkwimy w stereotypach o zacofaniu azjatów a to nie cała prawda o tych społeczeństwach .

 • adam

  Czy produkt wejdzie na rynek czy nie to zależy od wielu czynników i nie tylko od producenta. A Ci bardziej znani już są tak wyrpomowani,że wszystko im zejdzie i zarabiają krocie. Inni muszą tylko się rozkręcić. Poza tym warto wiedzieć czy inni producenci inwestuję w rozwój swoich produktów. Tu plus dla ZTE – działają. Nawet w Polsce bloga założyłi.. i piszą http://www.ztepolandblog.pl/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona