SM-T805 – Samsung pracuje nad nowym tabletem z ekranem 2K?

Samsung-Logo-no-4l

W ilości tabletów, jakie wydał Samsung, można się pogubić. Ich oznaczenia niektórym osobom niewiele mówią, jednak obserwatorom już bardzo wiele. I tak okazało się, że Koreańczycy prawdopodobnie pracują nad trzema tabletami z nowej serii SM-T80x.

Wygląda na to, że będą trzy wersje SM-T800, SM-T801 i wspomniany w tytule SM-T805. Według oznaczeń byłyby to tablety z Wi-Fi, 3G i LTE. Według SamMobile pewna jest rozdzielczość wynosząca 2560 x 1600 pikseli. Taką samą można znaleźć w urządzeniach z serii Galaxy Tab Pro i Galaxy Note Pro.

W grudniu Samsung zaczął masowo produkować ekrany AMOLED 8- i 10-calowe dla urządzeń, które mogą trafić na rynek jeszcze w pierwszym kwartale. Czyżby takie rozdzielczości posiadały tablety z oznaczeniami SM-T80x? Czas pokaże.

Redaktorzy SamMobile twierdzą, że źródła bliskie Samsungowi donoszą o pracy nad oprogramowaniem dla SM-T805, co oznacza, że fizycznie takie urządzenie powinno już istnieć.

Możliwe, że SM-T805 to seria urządzeń z zagiętymi ramkami, które zostały przez Samsunga opatentowane.

Rynek powoli staje się przesycony i potrzebuje czegoś nowego, czegoś co na nowo przykuje uwagę klienteli. Taką uwagę, co prawda „na chwilę”, przykuł LG G Flex. Na przykładzie tworu LG widać, że na wygięte urządzenia mogą znaleźć się chętni.

źródło

Komentarze

 • Gunther

  Zagiętymi rakami?

  • Zagięte ramki – to na wypadek jakby coś się stało w transporcie z towarem…

 • Mihau

  2k to FHD lub QXGA, nie QHD…

 • eko

  Niesamowite, dalej nie IPS ?

  • Samsungi mają swoje Amoledy, po co im IPS?

  • Jacek.P

   Samsungi maja PLS

 • Misiek

  Nóż sie otwiera czytając takie nagłówki. Albo autor ma problemy z matematyką albo nie wie, że K to tysiąc- 2K = 2000 (dokładnie 1920) czyli najbardziej znane od lat HD ;)

  • elcede

   Zanim coś napiszesz, to rozeznaj się w temacie bo pojęcia nie masz: 2K 16:9 (2048×1152), 2K 2:1 (2048×1024).

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona