ZTE Nubia X6 nowym flagowcem chińskiej firmy

ZTE-Nubia-X6-Android-soon

Flagowiec pełną gębą – taka była moja pierwsza myśl, kiedy przeczytałem na temat Nubii X6. Phablet ma mieć porządne wnętrzności i ogromny ekran pracujący w oszałamiającej rozdzielczości. 

ZTE Nubia X6 będzie napędzany przez Snapdragona 801 (tego samego, co w Galaxy S5, czy Xperii Z2), 2 lub 3 GB pamięci RAM i 13- lub 16-megapikselowy aparat. Co poza tym? Android 4.4 wzbogacony o autorską nakładkę. I najważniejsze – ekran ma mieć 6-6,3″ i pracować w rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli. Gwoli przypomnienia, to tyle, co cztery rozdzielczości HD.

Póki co to jedyne informacje, do tego nieoficjalna. Jednk nie raz już było tak, że mało prestiżowe marki robiły nam niespodzianki. Miejmy nadzieję, że i tak będzie tym razem.

Choć osobiście zastanawiam się po co nam rozdzielczość 4K w phabletach? Inna zastanawiająca kwestia, to pojemność akumulatora, który będzie musiał poradzić sobie z tak potężnym wyświetlaczem.

ZTE-Nubia-X6-Z7-Android-soon-1

Zdjęcie wykonane Nubią X6

źródło

Komentarze

 • perez
 • Jak coś to rozdzielczość 2560×1440 to nie 4k tylko 2k a to oznacza ze ta rozdzielczość jest 2x HD :)

  • armi

   2x w pionie
   2x w poziomie
   ogólnie 4x więcej pikseli niż przy 720p

 • Note8.0

  Ja dorzucę, że Smart tab lub Tab phone o wiele lepiej brzmi niż Phablet… ale wg uznania…

  • Łukasz Ładecki

   Nazwy takie jak tabletofon, fablet są określeniami, które się u nas przyjęły. Niemniej popularnym określeniem, jest również phablet, czyli protoplasta polskich tworów. O Twoich sugestiach, za to, nie słyszałem. Nazywać możesz sobie jak chcesz, rzecz jasna, ale tak, by druga strona wiedziała o czym do niej mówisz. IMO. ;)

  • Kamil Zawiślak

   Ja w zdecydowanej większości spotykam się ze stwierdzeniem phablet ;) ale z chęcią zobaczę teksty gdzie używa się określeń podanych przez Ciebie.

 • Interesuje mnie: “ekran ma mieć 6-6,3″”
  .
  Powinno się lepiej czytać niż na moim obecnym 4,3”.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona