Sony Xperia Z3 w sierpniu?

xperia-z2-hero-white-1240x840-3e10d78449d87fa41b4b9126a53ff806-590x400

Na MWC 2014 Sony zaprezentowało technologicznie najlepszy smartfon, ma nawet więcej RAM-u, niż S5. W sieci mówi się, że Japończycy mogą pokazać w sierpniu bieżącego roku następcę najnowszego flagowca – Z2. Kurozumi Yoshiro jest dyrektorem kreatywnym w Sony Mobile. Według niego Z2 jest flagowcem firmy na pierwsze pół roku. 

Co z drugą połową? Otoż według Kurozumi Yoshiro Sonu musi aktualizować niektóre modele co sześć miesięcy, by zachować flagowce („maintain a flagship”). Dyrektor dodał, że roczny cykl wydawniczy uniemożliwi optymalne konkurowanie z innymi firmami i Sony musiałoby wtedy gonić konkurencję zamiast stawać z nią w szranki.

Wygląda na to, ze producent nie chce podzielić losu LG, które przez swoją stagnację w tworzeniu flagowców została na chwilę zepchnięta na drugi plan. Dopiero G2 pomogło odbudować wizerunek.

Sony planuje kontynuować design OmniBalance, według którego tworzone są Xperia Z, Z1 i Z2. Możemy więc spodziewać się Xperii Z3 już w sierpniu?

źródło

Komentarze

 • Glee

  Spokojnie, numerków jest sporo, a przecież można zrobić Xpierię AZ :)

 • msk

  OOO! Niedługo co miesiąc będzie wychodzić nowy flagowiec ! A jeszcze lepiej niech codziennie wychodzi nowy !

 • gunther

  Szaleństwo. Z2 jeszcze nie ma w sklepach. Na półkach nadal można kupić Z (samo), a już słyszymy o Z3… To jest sztuczne napędzanie rynku. Kiedyś ludzie kupowali komórkę na kilka lat. Dzisiaj wariaci zmieniają co 2-3 miesiące.

  • Czyli jest szansa na spadek cen i topowy model z numerem sprzed miesiąca będzie z drugiej ręki na AlleZaDrogo z 23 mcami gwarancji za 500 zł.

 • adex

  Pewnie dorzucą Snapdragona 805 + ekran QHD (może w technologii White Magic?) no i Android 4.5 za 700 euro.

  • Piotr1240

   Jeżeli jakiś producent da do flagowca o ekranie 4,7 – 5,2 cala rozdzielczość QHD to nie będę wiedział, czy się śmiać, czy płakać.

 • thetruth

  Ciekawe ile to będzie mieć cali. 6? 7? a może w ogóle niech zaszaleją i zrobią “telefon” z wyświetlaczem 13 cali, który trzeba będzie nosić w plecaku :)

 • sayra

  Poszaleli!! Ja jutro odbieram nowiutkiego SGN3 i chce sie nim cieszyc chociaz ze 2 lata!! Ale juz widze, ze
  ciezko bedzie sie oprzec nowosciom

  • Zabezpiecz go porządnie: folia, etui, itd aby nie było rys, pobaw się ze 2 miesiące i pachnij na Alle Drogo od 1 zl. Będziesz miał motywację. kupić nowy wyjaśniony model a ją się uciesze z sgs3 za pół ceny.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona