Ważne

Hisense MAXE X1 – tablet, telefon i smart TV w jednym?

hisense-maxe-x1,C-C-424236-22

Intrygującą ciekawostką jest urządzenie zaprezentowane podczas targów MWC przez firmę Hisense – gadżet o nazwie MAXE X1 jest jakby phabletem 4G z funkcjami telewizyjnymi, jednak jego komponenty przedstawiają się w dość nietypowy sposób.

Zacznijmy od tego co w miarę zwyczajne – urządzenie posiada procesor Qualcomm Snapragon 800 taktowany zegarem 2,3 GHz, do dyspozycji ma 2 GB RAMu i działa na Androidzie 4,4 KitKat. Posiada 6,8-calowy ekran o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Z tyłu znajduje się 13 Mpix aparat, umożliwiający m.in. nagrywanie filmów w jakości Full HD (1080p). Ponadto gadżet posiada dwa przednie głośniki działające w technologii 5.1 Dolby Digital Surround, trzy mikrofony z redukcją szumów, oraz port HDMI obsługujący standard MHL. Aby móc wykonywać połączenia telefoniczne oraz pisać SMSy, w X1 zamontowano mini-telefon, używający modułu NFC, bądź połączenia Bluetooth.

Urządzenie Hisense może być używane także jako smart tv box – należy je podłączyć za pomocą HDMI do dowolnego telewizora i włączyć tryb telewizyjny. Wówczas można na ekranie telewizora wyświetlać wszystko to, co robimy na naszym małym gadżecie, służącym chwilowo za swoisty pilot do telewizora. Wygląda to jak już od dawna znane rozwiązania przy połączeniu przez HDMI, jednak producent twierdzi, że jego sposób jest innowacyjny, chociaż jak na razie nie jasne jest w jaki konkretnie sposób ma się to różnić. Gadżet ma trafić do sprzedaży na całym świecie w okolicach marcu-kwietniu i być może wówczas okaże się co dokładnie jest w nim innego. Cena, przynajmniej na razie,  pozostaje zagadką.

źródło

Komentarze

  • bo1

    hmmm,funkcje telewizyjne to by miał jakby posiadał wbudowany tuner tv ,a tak to nie wiem czym sie rozni od zwykłego tabletu.No moze ten mini telefon ale nie wiem czy to plus czy minus tego urządzenia ,aby posrednikiem pomiędzy mini telefonem a siecią gsm był tablet .

    • Jak jest wyraz “smart” w nazwie to się lepiej sprzedaje. No i coś jeszcze trza było dorzucić – “TV”. Przeciętny Zjadacz Buły smart-tv kojarzy z oglądaniem filmów więc na subtelny brak tunera-tv nawet nie zwróci uwagi.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona