Huawei MediaPad X1 - tablet wyglądający jak przerośnięty iPhone 5 - Tabletowo.pl

Huawei MediaPad X1 – tablet wyglądający jak przerośnięty iPhone 5

Tabletowo.pl Huawei MediaPad X1 - tablet wyglądający jak przerośnięty iPhone 5 Chińskie Nowości

Od kiedy pamiętam firmie Huawei zdarz się, że ich smartfony nawiązują wyglądem do produktów firmy z Cupertino. Tym razem podobieństwo do iPhone’a 5 w kolorze szarym jest uderzające. Mowa o nadchodzącym tablecie chińskiej korporacji, który za kilka dni ujrzy światło dzienne. 

MediaPad X1 ma ekran TFT o przekątnej 7″, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli. Serce urządzenia to autorski procesor Huawei V9R1 (4 x 1.6 GHz, Cortex-A9), który będzie współpracować z układem graficznym Mali-450 i 2 GB pamięci RAM.

W świecie tabletów chiński twór ma się wyróżniać nie tylko wyglądem, ale też aparatem, bo ten będzie charakteryzował się 13-megapikselami (do tego dioda doświetlająca LED). Natomiast frontowy aparat służący głównie do wideorozmów i robienia selfie wyposażono w matrycę 5 MP.

Mówiąc o łączności należy wymienić modem 3G, WiFi, Bluetooth czy GPS. 

Warto również zwrócić uwagę na cover, który dla tabletu zaprojektowano. Zasadę działania ma podobną do S-View Samsunga. Jak widać na zdjęciu, na okienku może być wyświetlany m.in. zegar.

Oficjalna premiera Huawei MediaPad X1 nastąpi dzień przed targami MWC 2014 – 23 lutego.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona