Ważne
Wiko VIEW

Tablet z Firefox OS: InFocus New Tab F1 trafił do FCC – premiera coraz bliżej

Mozilla-s-Firefox-OS-Tablet-Visits-the-FCC

O tym, że Mozilla – nie tylko przeglądarkowo – otwiera się na tablety, wiemy już od dłuższego czasu. Choćby w zeszłym miesciącu Asa Dotzler potwierdził, że pierwszy tablet z systemem Firefox OS jest już w drodze. Co więcej, zdradził wtedy również jego nazwę – InFocus New Tab F1. I choć od tamtej chwili wieści na jego temat ucichły, temat powrócił jak bumerang. Urządzenie trafiło bowiem do FCC – amerykańskiej Federalnej Komisji Łączności.

Jeśli wierzyć dotychczas pojawiającym się w sieci plotkom na temat nadchodzącego sprzętu (poprzednie wieści), będzie to tablet wyposażony w wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1″ o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procecsor Allwinner A31 (Cortex A7) z PowerVR SGX 544MP2 i 2GB RAM.

Za czas działania tabletu ma odpowiadać akumulator o pojemności 7000 mAh, a na pokładzie modelu ma nie zabraknąć 16GB pamięci wewnętrznej, GPS, aparatu 5 Mpix, kamerki 2,1 Mpix, Bluetooth, WiFi, portu microUSB oraz slotu kart microSD.

Skoro InFocus New Tab F1 trafił w ręce FCC, wkrótce powinien doczekać się oficjalnej premiery. Kiedy konkretnie? Kto wie, może podczas najbliższej okazji, czyli targów MWC 2014 w Barcelonie.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona