Prestigio sprzedało już 3 miliony tabletów na świecie

image

Firma Prestigio jest jedną z najlepiej radzących sobie na polskim rynku tabletów. Ale nie tylko w naszym kraju może się pochwalić świetnymi wynikami sprzedażowymi. Niech świadczą o tym trzy miliony sprzedanych tabletów Prestigio na całym świecie.

O pierwszym milionie Prestigio informowało w maju 2013 roku. Ledwie kilka miesięcy później, bo już we wrześniu tego samego roku, liczba ta wzrosła do dwóch milionów. Na kolejny krok milowy i wzrost nie trzeba było długo czekać. Kolejny milion, będący trzecim w historii marki, pękł właśnie teraz.

Trzymilionowym tabletem był Prestigio Multipad 7 Ultra+ i został sprzedany w Kazachstanie.

Na koniec interesujące dane od Prestigio:

Wzrost sprzedaży tabletów Prestigio jest pięciokrotnie większy, niż tendencja wzrostowa całego segmentu rynku, która w 2013 wynosiła 29.8% rok do roku 2012 (źródło: Digitimes Report, January 2014). Z kolei najnowsze analizy firmy GfK dają marce Prestigio pozycję lidera rynku tabletów w wielu krajach regionu CEE – Kazachstanie, Chorwacji, Litwie, Rosji, Serbii, Słowacji i Polsce.

Niestety, nie ujawniono ile tabletów Prestigio sprzedało wyłącznie w Polsce.

Komentarze

 • Składnia pierwszego zdania powala :)

  Co do newsa.. Sam mam Multipada 2 8.0 3G i jestem bardzo zadowolony.

  • Szkoda tylko, że o aktualizacjach Androida zapominaja.

   • zzzz

    Wszak tyle one dają hahahha… są wręcz niezbędne, taki 4.4 jest “dużo” bardziej funkcjonalny chociażby od 4.0.3

    • dred

     Ale miracast mi sie przydaje, a jest od andka 4.2

     • zzzz

      Android 4.3 chyba wprowadził profile użytkowników. Ale to są wszystko i tak drobnostki a nie kamienie milowe. Jasne, że miło byłoby mieć w miarę nową wersję androida, żeby jak najpóźniej stracić możliwość instalowania najnowszych aplikacji ale póki co wszystko co działa na 4.4 działa też na 4.0 . To wszystko na zasadzie lepiej mieć niż nie mieć ;)

 • mario

  Mam Pmp5570c od półtora roku i jestem zadowolony. Może oprócz baterii, która trzyma śmiesznie krótko. Poza tym uważam Prestigio za solidną firmę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona