Archos prezentuje tablety z serii Neon z ekranami o niskiej rozdzielczości

archos-neon-tablet

W portfolio każdego producenta znajdziemy kilka serii urządzeń przeznaczonych do różnych grup odbiorców. Podobnie jest w przypadku francuskiego Archosa, który posiada w ofercie takowe cztery (biorąc pod uwagę najnowsze). Są to: Platinum, Titanium, Cobalt i Xenon. Dziś poznaliśmy kolejną: Neon.

W skład serii Archos Neon wchodzą aktualnie trzy produkty: 90 Neon, 97 Neon oraz 101 Neon. Jak łatwo wywnioskować z ich nazw, różnią się od siebie przekątną ekranów i rozdzielczością. I to właśnie te parametry nie należą do najbardziej interesujących. Spójrzmy:
– Archos 90 Neon: 9-calowy ekran 800 x 480 pikseli,
– Archos 97 Neon: 9,7-calowy ekran 1024 x 768 pikseli,
– Archos 101 Neon: 10,1-calowy ekran 1024 x 600 pikseli.

Pozostałe parametry wszystkich trzech tabletów z serii Neon są identyczne. Zawierają przede wszystkim czterordzeniowy procesor Cortex A9, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD, kamerkę 2 Mpix, WiFi, port microUSB oraz 3.5 mm jack audio. Wszystkie działają pod kontrolą Androida w wersji 4.2 Jelly Bean. Z informacji dostępnych na oficjalnej stronie Archosa wnioskuję, że wszystkie trzy modele nie zostały wyposażone w GPS, Bluetooth, 3G oraz wyjście HDMI.

Co prawda ceny poszczególnych modeli z serii Archos Neon nie zostały ujawnione, ale możemy się spodziewać, że do najwyższych należeć nie będą.

źródło, Archos

Komentarze

 • Koloner

  Archos 90 Neon: 9-calowy ekran 800 x 480 pikseli, to już czysty masochizm. Nie wiem jaka musiała by być cena, żeby to było warte zakupu…

 • janko

  To jest tresura “klientów” (stada baranów), żeby się za bardzo nie rozbrykali i wymagania żeby im za bardzo nie urosły. Zapychając rynek takimi struclami, można w nieskończoność pompować ceny produktów normalnych, nawet nie jakichś tam wypasionych, tylko zwyczajnych, też w sumie już mocno przestarzałych, ale na tle tego przerażającego szajsu wyglądających jak nieziemskie cuda techniki. No i druga sprawa, za sprzątanie magazynów i utylizację starych zapasów złomu trzeba komuś zapłacić, no to przecież lepiej zrobić z tego złomu “tablety” i je sprzedać, no nie?

 • Darek

  Jedyne uzasadnienie jakie mi przychodzi do głowy, to Archosowi udało się kupić 100 tyś. ekranów 9′ 800×480 po 0,5$/szt i postanowili zrobić promocję :-)

 • Pober_xD

  To w końcu seria nazywa się Xenon czy Neon?
  Kasia wypij kawkę :-)

  • Właśnie już jestem po ;)

   Dzięki za uwagę. Seria Xenon była już wcześniej. Teraz doszła Neon.

   Można się pogubić…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona