Sony zapowiada nowe akcesoria fotograficzne dla tabletów

xperia_tablet_qx[1]

Nie da się ukryć, że jakość aparatu wbudowanego w tablet jest dla większości z nas sprawą raczej drugorzędną, nie mającą zbytniego wpływu na decyzję o wyborze danego urządzenia. W końcu nikt nie kupuje tabletu z myślą o robieniu nim profesjonalnych sesji zdjęciowych, prawda?

Firma Sony wyszła jednak z założenia, że jeśli już ktoś uparł się by wykorzystywać tablet w roli niewygodnego aparatu, to równie dobrze może pójść na całość i doczepić do niego obiektyw z nieco wyższej półki niż te montowane na co dzień w urządzeniach tego typu. Umożliwi to zapowiedziany dziś zestaw akcesoriów o nazwie SPA-TA1, który pozwoli zamontować nietypowe aparaty QX10 i QX100 na “plecach” dowolnego tabletu o szerokości mieszczącej się w granicach od 85 do 190 milimetrów. Wspomniane urządzenia, mimo iż na pierwszy rzut oka wyglądają jak zwykłe obiektywy, tak naprawdę są samodzielnymi aparatami, pozbawionymi wyświetlacza (którego rolę przejmuje ekran tabletu/telefonu) oraz wszystkich zbędnych przycisków funkcyjnych (pozostawiono tylko spust migawki oraz zoom). Aparaty łączą się z tabletem bezprzewodowo za pomocą własnej sieci WiFi, a cała obsługa przebiega za pomocą specjalnej darmowej aplikacji dostępnej na iOS i Android.

Mimo iż koncepcja takiego zestawu urządzeń może na pierwszy rzut oka wydawać się nieco kuriozalna, to jednak z pewnością znajdą się chętni na wypróbowanie nieco bardziej profesjonalnego podejścia do tematu “tabletowej fotografii”. SPA-TA1 najprawdopodobniej trafi do sprzedaży w kwietniu, w cenie 26 euro.

źródło

Komentarze

 • w “The Onion” pokazali pilot do pilota… miał podobny sens
  -kto chce cykać dobre fotki- kupi lustro, albo coś mniejszego w 3/4
  -komu nie zależy na konkretnej jakości zrobi fotki tabletem (jakość lepsza od pierszych cyfrówek, co do domowego użytku spokojnie starczy
  -kto będzie miał za dużo pieniędzy, lubi się przechwalać i nie ma na czym zbierać kurzu, kupi to “coś”

 • kubenQPL

  Nie ogarniam jak można robić zdjęcia tabletem -.-

  • Chris

   Nie ogarniam jak można pisać takie bzdury -.-

 • gooosu

  Jedna z wiekszych glupot jakie widzialem ostatnio to wlasnie te dodatki z optyka do tabletow i telefonow. Jakim trzeba byc czubem by to kupic…

  • Chris

   Zapewne kupi to kilkaset tysięcy ludzi, skoro sony zdecydowało się na produkcję. Skoro to dla ciebie czuby, to ciekawe kim ty jesteś dla nich ;)

 • gooosu

  Jedna z wiekszych glupot jakie widzialem ostatnio to wlasnie te dodatki z optyka do tabletow i telefonow. Jakim trzeba byc czubem by to kupic.

 • uru28

  Może nie dla wszystkich,ale jest to ciekawe rozwiązanie.Sam wykorzystuje tablet w pracy właśnie do robienia zdjęć i dokumentacji foto.tablet 10″ pomaga mi w odpowiednim kadrowaniu i jedynym mankamentem były jak do tej pory słabe matryce.Cena jest ok.

 • Chris

  super sprawa dla mojego nexusa7, który nie ma aparatu na pleckach

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona