Griffin StudioConnect HD – kompaktowy interfejs audio dla iPada

studioconnect-hd-1[1]

Popularność iPada wśród wszelkiej maści muzyków rośnie z roku na rok, czego efektem jest prawdziwy wysyp aplikacji i akcesoriów muzycznych przystosowanych do współpracy z tabletami firmy Apple. Kolejnym z nich jest StudiConnect HD, kompaktowy interface audio firmy Griffin.

Mimo swoich niewielkich rozmiarów urządzenie to posiada całkiem ciekawy zestaw funkcji, które w zupełności powinny wystarczyć do przeprowadzenia prostych sesji nagraniowych. Znajdziemy tu więc dwa wejścia typu combo (TRS/XLR) z niezależną kontrolą Gain i zasilaniem phantom, złącze USB (do podpięcia kontrolerów MIDI-USB), dwa pięciopinowe złącza MIDI (IN/OUT), dwa wyjścia TRS na monitory studyjne, oraz wyjście słuchawkowe z niezależną regulacją głośności. Urządzenie może pracować zarówno z tabletami wyposażonymi w złącze 30-pin jak i nowsze złącze Lightning, a także z komputerami typu Mac. Interface StudioConnect HD został zaprojektowany z myślą o współpracy z aplikacjami Garageband, Logic X, Auria i JamUp.

Akcesorium dostępne jest do nabycia na oficjalnej stronie producenta w cenie 199,99 dolarów.

Komentarze

  • janko

    No, a za chwilę będzie wysyp takich urządzeń do Androida, tylko dużo tańszych! Już za chwilę, jak tylko autorzy Androida poradzą sobie z lagami i chwilowymi zacinkami systemu… :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona