Ważne

Evolution X2 8 i Ultimate X4 8: 7,85-calowe nowości firmy Lark

lark-ultimate-x4-8

Lark Ultimate x4 8

Obecnie najpopularniejszą przekątną ekranu wśród tabletów wprowadzanych na rynek jest niewątpliwie 7,85″. Świetnym tego przykładem niech będą choćby nowości firmy Lark, która – odnoszę wrażenie – w ostatnim czasie zeszła nieco w cień pozostałych marek działających na rynku. Co jakiś czas nam się przypomina produktami z serii FreeMe, które nie grzeszą świetnymi parametrami, ale za to sprzedawane są w bardzo niskiej cenie. Inaczej ma być w przypadku urządzeń z dwóch nowych serii firmy, co potwierdza Mateusz Gac, Prezes Larka:

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania Klientów postanowiliśmy zróżnicować ofertę naszych tabletów. Do tej pory główną linią były modele FreeMe – sprzęt dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z tabletami. Nowe serie czyli Evolution i Ultimate to produkty bardziej zaawansowane technologicznie, na które zapotrzebowanie stale wzrasta. W niedalekiej przyszłości będziemy wprowadzać do naszej oferty również wersje biznesowe tabletów nowych serii- wyposażone w 3G i GPS

Poznajcie zatem dwie nowości firmy Lark: Evolution X2 8 za 469 złotych oraz Ultimate X4 8 za 549 złotych.

Lark Evolution X2 8 to sprzęt dla mniej wymagających, ale od Ultimate X4 8 różni się wyłącznie zastosowaną jednostką centralną. Znajdziemy w nim dwurzdeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5GHz zamiast czterordzeniowego 1,5GHz z dwurdzeniowym PowerVR SGX544 MP2.

Niestety, informacje ujawnione przez firmę na temat obu modeli są ubogie. Wiemy jedynie, że posiadają ekrany IPS 7,85″ 1024 x 768 pikseli, 8GB pamięci wewnętrznej, 1GB RAM, WiFi 802.11 b/g/n oraz akumulator o pojemności 3800 mAh (mający pracować do 6 godzin). Nie wiadomo nic o dostępnych portach i złączać, z kolei zaawansowanych modułów łączności (GPS i 3G)  raczej nie możemy w nich oczekiwać.

Oba modele trafią do sprzedaży jutro, tj. 30 stycznia. Jak wspomniałam, Lark Evolution X2 8 został wyceniony na 469 złotych, natomiast Lark Ultimate X4 8 – 549 złotych.

lark-evolution-x2-8

Lark Evolution X2 8

źródło

Komentarze

 • dred

  Jutro będą w sprzedaży i niewiele o nich wiadomo? Gratuluję dzialowi PR firmy Lark.

  • Mikerbest

   Pewnie 30 stycznia tablety dopiero do Polski trafią więc Lark będzie już widział co sprzedaje :)

  • Basiula

   Już pod koniec stycznia na stronie Larka w dziale aktualności była informacja o nowych modelach, więc nie wiem skąd ta krytyka. Na Facebooku Lark też o nich informował. Trochę sprawiedliwości! :)

 • Tablety Ultimate i Evolution trafią do sprzedaży już 30 stycznia i będą dostępne w sklepach Neonet, Carrefour, Auchman, Real, Euro RTV AGD. Ceny modeli to 469 zł dla Evolution X2 8 i 549 zł dla Ultimate X4 8.

 • Pioter

  Się każdy z produkcją tych 7,85″ rozpędza

 • Glee

  “…Znajdziemy w nim dwurzdeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5GHz ” – dwurzdzeniowy – pozdrawiam . Poza tym trochę mnie dziwi – Nexus ma baterię o 150 mAH a trzyma spokojnie z 8-9 godzin ciągłego siedzenia na necie.

 • A ciekawe jaki procesor to ma?

  • kero8

   pewnie mediatek. i znowu te 1024×768. Mogliby wypuścić coś droższego ale z wyższą rozdzielczością.

   • dred

    Wypuszcza jak chinczyki sie pozbeda tego szrotu po ipadzie mini.
    Do Pioter- nikt sie z peodukcja nie rozpedze, bo to sprzet od dawna produkowany i sprzedawany w chinach. Nasi tylko swoje logo doklejaja superglutem.
    Do Glee- pewnie wiesz jak to jest z chinskimi bateriami. Kiepskie wykonanie i cuda wypisywane na papierze.

    • basssaa

     Wszyscy doklejają swoje loga do produktów z Chin – od mega korporacji jak Lenovo i HP po lokalne firmy z elektroniką jak Lark. Co w tym złego, że rodacy mają pomysł na biznes? Dlaczego mam napychać portfel Niemcowi, Francuzowi, Anglikowi, Amerykaninowi a nie Polakowi?

 • No tego sie spodziewam zobaczymy jak optymalizacja i działania baterii

 • Bartek

  Oglądałem obydwa modele dzisiaj z supermarkecie z elektroniką w Krakowie. Wyglądają bardzo obiecująco. Jak zwykle super opakowane, jakość wykonania, ogólna estetyka. Jak to u Larka. Co do działania to wygląda to wszystko bardzo dobrze.

 • oba bez 3G ?

  • Polak

   Nie model Ultimate posiada 3g wersje

 • owi

  a w CD-action dostał ocenę 9 i znaczek jakości

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona