Ważne

LogMeIn – od teraz tylko w wersji Pro

logmein-logo-blue[1]

Ledwie wczoraj internet obiegła informacja, że Google jest już coraz bliżej uruchomienia własnego zdalnego pulpitu, a już okazuje się, że gdy aplikacja Chromoting trafi wreszcie do użytkowników, będzie miała ona o dwóch konkurentów mniej.

Firma LogMeIn zadecydowała bowiem, że po ponad dziesięciu latach świadczenia zarówno płatnych, jaki i darmowych usług z zakresu zdalnej obsługi komputerów, przyszedł czas na wprowadzenie nowego modelu biznesowego. Pierwszym krokiem była rezygnacja z darmowej, mocno ograniczonej usługi LogMeIn Free. Jej dotychczasowi użytkownicy mają teraz tydzień (licząc od daty najbliższego logowania) na zadecydowanie czy chcą przerzucić się na wersję Pro, wiążącą się z comiesięczną opłatą wynoszącą 49 dolarów, czy też kompletnie zrezygnować z usług firmy. Przed podobnym wyborem stanęli również użytkownicy aplikacji LogMeIn Ignition, dostępnej jeszcze niedawno w sklepach App Store i Google Play. Tutaj jednak sytuacja wygląda już nieco gorzej, gdyż wspomniana aplikacja, która oferowała dostęp do kilku funkcji niedostępnych w LogMeIn Free, kosztowała w obu sklepach mniej więcej 30 dolarów. Jak łatwo się domyślić, klienci firmy LogMeIn nie byli zachwyceni informacją, że już niedługo nie będą mogli korzystać z aplikacji, za którą zapłacili niemałe pieniądze. Sytuacji nie łagodzi wcale fakt, iż w ramach rekompensaty zaproponowano im „korzystne zniżki” na wspomnianą wcześniej wersję Pro. Jak na razie brak jakichkolwiek informacji dotyczących ewentualnej możliwości odzyskania pieniędzy.

W wydanym dziś oświadczeniu prasowym, firma LogMeIn zapewnia za to, że wszystkie jej pozostałe aplikacje i usługi typu freemium pozostaną (jak na razie) darmowe.

źródło

Komentarze

 • Chris

  Lipa, teraz muszę całą rodzinę przenieść z LogMeIn :(
  Jaką alternatywę proponujecie? (darmową)

  • grah

   Mniej więcej mnie to też czeka.
   Wkurza trochę wyrzucona kasa na wersję Androidową…

   A z alternatyw polecam:
   http://www.teamviewer.com/pl/

 • Ravir

  Przejść na Windows Phone 8 – ja mam i nie nażekam. A zdalny pulpit działa aż miło.

  • Chris

   Windows 8? :)
   Dziękuję, nawet gdyby ktoś mi za to dopłacał.
   TeamViewer – też o tym myślałem. W sumie chyba nie ma lepszej opcji.

   • Ravir

    A ja podziękowałem SLOWDROIDOWI :

    WP8 jest szybsze, płynniejsze, do tego KAŻDY, absolutnir każdy telefon z WP8 – dostaje aktualizację w ciągu DWÓCH miesięcy a nie jak Android dwóch lat lub wcale.

    No i telefony sa znacznie lepsze – moja Lumia 920 kosztuje 900 zł a jakościa wykonania, spasowania, aparatem, szybkoscią bije na głowę Xperię Z1, LG G2, Nexusa.

    Od półroku jestem na WP8 i po 4 latach na Androidzie na 1000% NIE wrócę do niego. Android to paść jeśłi chodzi o wydajność.

    Nie moge sie nadziwić – jak mogłem się tak katować tak powolnym Anroidem. A miałem topowe HTC i Samsungi – ostatnio SGS4.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona