Android 4.4 KitKat dla tabletu Acer Iconia B1-720 potwierdzony na wideo

Android 4.4 KitKat dla tabletu Acer Iconia B1-720 potwierdzony na wideo

Na targach CES 2014 w Las Vegas Acer zaprezentował dwie tabletowe nowości: Iconia A1-830 i Iconia B1-720 – obie z Androidem w przestarzałej już nieco wersji, 4.2.1 Jelly Bean. Jak się jednak okazało na wideo promującym drugi z modeli, możemy liczyć na nowszą odsłonę googlowskiej platformy.

Starsza wersja systemu może odstraszać użytkownika, który w dodatku nie ma żadnej pewności, że dany sprzęt (nawet mimo tego, że pochodzi od znanego producenta) otrzyma aktualizację do nowszej edycji. Nic więc dziwnego, że niebawem Acer Iconia B1-720 dostanie nowszą wersję, a nawet najnowszą. Będzie to Android 4.4 KitKat.

Wiele wskazuje na to, że egzemplarze, które już trafiają do sprzedaży (właściwie pod koniec stycznia) otrzymają nową wersję systemu w drodze aktualizacji OTA, natomiast już kolejne partie sprzętu będą posiadały KitKata preinstalowanego na tablecie, co jest równoznaczne z tym, że już po wyjęciu z pudełka będzie działał pod kontrolą Androida 4.4.

Fakt ten bardzo cieszy – zwłaszcza, że nie jest to urządzenie z najwyższej półki. Wersja WiFi wyceniona została na 129 euro, natomiast z 3G – 179 euro. W pierwszej kolejności do sprzedaży ma trafić wersja tańsza, ale i tak obie mają trafić na półki sklepowe jeszcze w styczniu.

Specyfikacja techniczna Acera Iconia B1-720 zawiera przede wszystkim dwurdzeniowy procesor MediaTek MT8111 o częstotliwości taktowania 1,3GHz, wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, 1GB RAM oraz 16GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć dzięki slotowi kart microSD.

źródło

Komentarze

  • MARpol

    Mam nadzieje ze mój acer A-810 tez otrzyma jakaś aktualizacje obecnie działa na 4.2.2 , czy cos wiadomo na ten temat.

  • Ravir

    DZIĘKI Bogu kupiłem tablet z Windows a nie SzmelcDroidem – NIE muszę się martwić czy ŁASKAWIE producent da mi nowszą wersję lub będę musiał kombinować.

    Do tego zrobię wszystko co na SlowDroidze + to co można zrobić na noermalnym Windows’ie.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona