Wiko VIEW

Samsung publikuje źródła kernela Androida KitKat dla Galaxy Note 3

Dokładnie tydzień temu Kasia informowała Was o tym, że Polacy już mogą cieszyć się aktualizacją do Androida KitKat przygotowaną przez Samsunga dla phabletu Galaxy Note 3. Kolejny raz miejsce miała sytuacja, że nasz kraj był pierwszym w jakim pojawiło się uaktualnienie, co ma związek z tym, że Samsung chce zminimalizować ryzyko wydania paczki z błędami dla większej ilości użytkowników i niejako „testuje” na nas oprogramowanie. Fakty jednak faktami, więc KitKat dla Note 3 jest już dostępny. A skoro jest aktualizacja, muszą być też zobowiązania.

Zgodnie z obowiązującymi licencjami, źródła jądra Linuksa wykorzystane w procesie tworzenia ROMu muszą być przez producenta oddane społeczności. Samsung wie o tym, dzięki czemu właśnie pojawił się kod źródłowy dla ROMu bazowanego na Androidzie 4.4.2. Oznacza to mniej więcej tyle, że zainteresowane osoby mają dostęp do plików, z których mogą skompilować działający własnej produkcji kernel z dodanymi modyfikacjami. Mam nadzieję, że Samsung (jak to robił w przeszłości) nie postanowił wydać niekompletnej paczki.

Źródła możecie znaleźć tutaj.

Jeżeli używacie modyfikowanego oprogramowania na swoich urządzeniach, to z pewnością ta wiadomość jest dla Was wiadomością pozytywną. Niebawem ROMy bazowane na KitKacie powinny zacząć działać znacznie lepiej.

Źródło: PhoneArena

Komentarze

  • Kris

    extra – czekamy na dodanie ponownie możliwości nagrywania rozmów

  • mich

    Co z recenzja note 3???

  • Tomii

    Właśnie! !! Czekamy na powrót nagrywania rozmów 2 way! !!!! Bez tego telefon sporo traci na wartości i bez tej funkcji staje się bezużyteczny.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona