Ważne

Asus Transformer Duet TD300 z Intel Core i5 w Europie za 799 euro?

Asus Transformer Duet TD300 z Intel Core i7 będzie kosztował 799 euro?

Podczas konferencji na CES 2014 w Las Vegas Asus ujawnił ceny dwóch wariantów najciekawszego z zaprezentowanych urządzeń. Mowa oczywiście o Asusie Transformer Duet TD300, którego będzie można kupić z trzema różnymi procesorami Intela. Wersja z Intel Core i3 będzie kosztowała 599 dolarów, natomiast z Intel Core i5 – 699 dolarów. Do dziś cena najwydajniejszego modelu, czyli tego z Intel Core i7, pozostaje wielką niewiadomą. I w dalszym ciągu się to nie zmieniło. Dziś jednak poznaliśmy prawdopodobną europejską cenę modelu z Core i5.

Niestety, ceny Transformer Duet TD300 z Intel Core i5 nie poznaliśmy dzięki producentowi, a jednemu ze sklepów, który postanowił rozpocząć przedsprzedaż urządzenia. W ofercie sklepu notebooksbilligier.de, bo o nim mowa, można znaleźć sprzęt ten w omawianej konfiguracji za 799 euro. Cena ta wydaje się prawdopodobna, ale niestety dotychczas nie została oficjalnie potwierdzona (bądź też nie).

Specyfikacja modelu zawiera przede wszystkim ekran IPS o przekątnej 13,3″, 4GB RAM, 128GB SSD, slot kart microSD, Bluetooth 4.0 oraz WiFi. W stacji dokującej z kolei znajdziemy dysk HDD o pojemności 1TB, port USB 3.0 i dwa USB 2.0, wyjście HDMI oraz port LAN. Jego najciekawszą funkcją jest możliwość przełączania się pomiędzy systemem Android 4.1 Jelly Bean i Windowsem 8.1 w ledwie kilka sekund, za pomocą kliknięcia jednego przycisku.

Asus Transformer Duet TD300 ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni. Konkretna data polskiej premiery nie została ujawniona.

źródło

Komentarze

 • bo1

  ja sądzę (oby) że ta cena jest troche zawyżona bo wg zwyklego schematu zwykle jest USD=Euro ,a tu jest o 100 euro więcej…To by asus mocno przesadził…

 • Karpaj

  Jakie tam dokładnie są modele i3 i i5? 3 czy 4 generacja?

  • jaro

   Konkurencyjny portal pisze o 4200U, czyli bez wiatraczka raczej nie będzie.

  • nicknowy

   ach żeby tam siedziało coś co ma:
   Intel® Virtualization Technology for Directed I/O (VT-d)
   Intel® VT-x with Extended Page Tables (EPT)
   Intel® Virtualization Technology (VT-x)

   i 8GB RAM, ale to pewnie tylko będzie w notebookach.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona