+6Nasi autorzy
Ważne

Corning zapowiada antybakteryjne Gorilla Glass

CGG_Antimicrobial_1_2014-01-02[1]

Zarazki na powierzchni ekranów dotykowych to prawdziwa zmora współczesnych urządzeń mobilnych. Niezależnie od tego, jak wiele wysiłku włożymy w walkę z nimi, to i tak od samego początku stoimy na przegranej pozycji. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo firma Corning odda w nasze ręce broń, która może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Twórcy niezwykle popularnego szkła Gorilla Glass zapowiedzieli bowiem, że następna wersja ich flagowego produktu zawierać będzie w sobie cząsteczki srebra, które nadadzą mu właściwości antybakteryjne. Producent zapewnia, że tak zmodyfikowane szkło zachowa swoje właściwości przez okres porównywalny z przeciętną długością życia tabletu, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o zarazki przez cały okres użytkowania wyposażonego w nie urządzenia.

Nowa wersja Gorilla Glass znajduje się obecnie na etapie testów. Nie wiadomo jeszcze kiedy do sprzedaży trafi pierwsze wyposażone w nie urządzenie.

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na powiadomienia@tabletowo.pl.

Komentarze

  • Karpaj

    W końcu może GG będzie mieć jakiś sens, bo porysować to tak samo łatwo jak każde inne szkło :P

  • ajtek

    Karpaj myślisz się o wiele trudniej zarysować gorilla glass.

  • maniek

    Seriously?! Czy to naprawdę zmora współczesnych urządzeń mobilnych? Większość narzeka na długość pracy urządzeń na bateriach ale teraz okazuje się, że prawdziwą zmorą to dopiero bakterii? come on…

Tabletowo.pl
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona