Ważne
Wiko VIEW

Corning zapowiada antybakteryjne Gorilla Glass

CGG_Antimicrobial_1_2014-01-02[1]

Zarazki na powierzchni ekranów dotykowych to prawdziwa zmora współczesnych urządzeń mobilnych. Niezależnie od tego, jak wiele wysiłku włożymy w walkę z nimi, to i tak od samego początku stoimy na przegranej pozycji. Wszystko wskazuje jednak na to, że już niedługo firma Corning odda w nasze ręce broń, która może przechylić szalę zwycięstwa na naszą stronę.

Twórcy niezwykle popularnego szkła Gorilla Glass zapowiedzieli bowiem, że następna wersja ich flagowego produktu zawierać będzie w sobie cząsteczki srebra, które nadadzą mu właściwości antybakteryjne. Producent zapewnia, że tak zmodyfikowane szkło zachowa swoje właściwości przez okres porównywalny z przeciętną długością życia tabletu, dzięki czemu nie będziemy musieli martwić się o zarazki przez cały okres użytkowania wyposażonego w nie urządzenia.

Nowa wersja Gorilla Glass znajduje się obecnie na etapie testów. Nie wiadomo jeszcze kiedy do sprzedaży trafi pierwsze wyposażone w nie urządzenie.

http://youtu.be/egU8GLD7MG8

źródło

Komentarze

  • Karpaj

    W końcu może GG będzie mieć jakiś sens, bo porysować to tak samo łatwo jak każde inne szkło :P

  • ajtek

    Karpaj myślisz się o wiele trudniej zarysować gorilla glass.

  • maniek

    Seriously?! Czy to naprawdę zmora współczesnych urządzeń mobilnych? Większość narzeka na długość pracy urządzeń na bateriach ale teraz okazuje się, że prawdziwą zmorą to dopiero bakterii? come on…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona