Samsung Hit koreańskim podejściem do hybrydy typu Padfone?

Samsung-receives-patent-for-Padfone-like-tablet-dock.jpg

Padfone to świetny projekt tajwańskiego Asusa, choć odnoszę wrażenie, że to jeszcze zbyt wcześnie, by przyjął się na rynku jako standardowy sprzęt, a nie jedynie egzotyczna ciekawostka. Hybryda ta nie stała się najlepiej sprzedającym się urządzeniem kończącego się roku, a w Polsce można jej szukać jedynie na portalach aukcyjnych (niestety, oficjalna polska dystrybucja najnowszych generacji sprzętu nie jest prowadzona). Okazuje się, że pomysł podpatrzył inny producent, Samsung, który już na początku drugiej połowy bieżącego roku, o czym informowaliśmy, złożył wniosek o patent na sprzęt podobny do asusowych Padfonów (żeby nie było wątpliwości: Asus, podobnie jak w przypadku poprzednich swoich hybryd, nie opatentował tego rozwiązania…). Wiele wskazuje na to, że premiera smartfona Samsunga dokowanego w tablet zbliża się coraz większymi krokami. Ma nosić nazwę Samsung Hit. I, biorąc pod uwagę marketing Samsunga, może stać się o wiele większym hitem niż sprzęt Asusa.

Dowiedzieliśmy się, że koreański Samsung zarezerwował sobie nazwę Samsung Hit na urządzenie z kategorii: aparat, smartfon i tablet. Idealnie pasuje do hybrydy typu Asus Padfone, w której to mamy smartfon z aparatem, który jest dokowany w większy wyświetlacz, tworząc pełnoprawny tablet.

Żeby tego było mało, do sieci trafiły grafiki prezentujące wyniki uzyskane w benchmarkach przez nieznane urządzenia Samsunga, SM-G900 (warto zauważyć, że Galaxy Note 3 ma oznaczenie SM-N900), a właściwie jego dwa warianty. W AnTuTu mamy do czynienia z modelem SM-G900F z ekranem o rozdzielczości 1080 x 1920 pikseli. W drugim, GFX Benchmark, pojawił się natomiast SM-G900S z wyświetlaczem 1440 x 2560 pikseli. Trudno zatem nie wysnuć wniosku, że pierwszy z produktów ma być smartfonem, a drugi – ekranem, w który będzie można go wsunąć.

Łącząc wszystkie powyższe spekulacje w jedno można mieć nadzieję, że Samsung faktycznie pracuje nad smartfonem dokowanym w tablet. Pytanie tylko czy faktycznie tak jest. Jeśli coś jest na rzeczy, szczegóły powinniśmy poznać na targach CES 2014 w styczniu lub MWC 2014 w lutym.

źródło

Komentarze

 • Enem

  Odnoszę wrażenie, że braki w innowacyjności Samsung nadrabia kopiowaniem innych. Ciągnące się I przegrywanie sprawy sądowe z Apple niewiele tych trolli nauczyły. Beznadzieja….

  • Mihau

   Największym trollem patentowym i kopiującym cudze rozwiązania jest akurat Apple :D. Jeśli chodzi o procesy z Samsungiem, to raz wygrywają jedni, raz drudzy – i obie strony mają sporo na sumieniu.

   • Enem

    Taaa… Podtrzymuję swoją wersję. Ciekawe co na to…. ASUS?

   • przemkrk

    wlaśnie nie, bliższy prawdy jest Enem

 • benek

  Z miejsca nasuwa się pytanie będzie HIT czy KIT? a co do patentów to tak napisał Mihau,raz jedni raz drudzy i przynajmniej jest ciekawie.Ja pamiętam jak Samsung chciał płacić Applowi ponad miliard $ w monetach po 5 centów więc raz na jakiś czas jest fun

 • translatorpl

  Nie widzę sensu we wkładaniu telefonu do tabletu. IMHO będzie ok, jeśli w telefonie będą bebechy, natomiast ekran będzie służył tylko do wyświetlania będąc podłączonym po bt lub wifi do telefonu obok.

  • maniek

   Zdaje się, że Asus ma możliwość doładowania telefonu, gdy ten jest włożony do tabletu, więc nie jest to wcale takie bezsensowne

 • macsee

  Dla mnie barierą w takich rozwiązaniach jest cena. Chętnie bym coś takiego przygarnął ale za rozsądną cenę. Padfone Asusa miażdży ceną, dlatego mam nadziej że może Samsung zrobi coś tańszego.

 • przemkrk

  @macsee; nie liczył bym na to, napewno będzie taniej ale chyba tylko troszeczkę.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona