Samsung powiększy portfolio o tablety z dwóch serii: Galaxy Note Pro i Galaxy Tab Pro

Samsung Galaxy Tab “Pro”

Trudno nie odnieść wrażenia, że w kończącym się roku Samsung skupił się głównie na rozwijaniu tańszych tabletów (modele z serii Galaxy Tab 3 do najbardziej “wypasionych” nie należą) niż na typowym high-endzie (tu zaliczymy jedynie Galaxy Note 10.1 2014 i Galaxy Note 3). Wiele wskazuje na to, że ma się to zmienić już na początku 2014 roku. Z najnowszych informacji wynika, że już w ciągu najbliższych kilku miesięcy mają zadebiutować produkty z serii Galaxy Note Pro i Galaxy Tab Pro.

Początkowo seria Galaxy Tab Pro ma zawierać trzy tablety z wyświetlaczami o różnych przekątnych. Aktualnie mówi się o następujących: 8.4″ i 10.1″. Aczkolwiek nie wiadomo na ile są to potwierdzone informacje, mimo że pochodzą z SamMobile. Możemy się więc spodziewać praktycznie wszystkiego. Zwłaszcza po Samsungu ;). 12,2-calowy sprzęt z kolei ma pochodzić z serii Galaxy Note Pro.

Dwa większe modele mają oferować rozdzielczość 2560 x 1600 pikseli, a po wszystkich możemy się spodziewać najnowszej wersji systemu operacyjnego Android – 4.4 KitKat.

Oprócz high-endowych tabletów, koreański koncern ma również zaprezentować sprzęt tańszy – “Lite“.

Pierwszą okazję producent będzie miał podczas targów CES 2014 w Las Vegas na początku stycznia, natomiast kolejną – pod koniec lutego w Barcelonie – na MWC.

źródło

Komentarze

 • Robert

  Po tym jak Samsung zostawił mnie z andkiem 4.1 na moim galaxy Note 10.1 raczej nie dam się przekonać do Koreańczyków…

 • Wojtek

  Posiadam nowego nota 10.1 od kilku dni i jestem bardzo zadowolony, chociaż no mogli by poprawić kilka rzeczy.

 • nicknowy

  Ależ Panowie i Panie w dzisiejszych czasach sprzęt ma podlegać wymianie zgodnie z:
  – telefon – co roku
  – tablet – co dwa lata
  – notebook – co trzy lata
  – komputer stacjonarny – ma pracować max 5 lat (bo tyle on żyje w korporacjach).

  I w tym głowa projektantów, marketingowców i zarządów, aby w takim cyklu klient musiał wymieniać urządzenia.

  • niconozomu

   Ja wymieniam telefon co 2 lata i nie wynika to jedynie z mojego postanowienia, ale średnio raz na 2 lata pojawia się coś wartego uwagi ( co w sumie jest dobre, ponieważ pomaga mi to dotrzymać mojego postanowienia :P ) Więc wychodzi na to że ci projektanci, marketingowcy itp. nie mają głowy :P

   • xy

    a może dlatego, że do dwa lata masz nową umowę u operatora?

  • Arrczi

   Sprzęt podlega wymianie kiedy ja tego chcę lub ulegnie zurzyciu/awarii!

 • ASSSZ

  No to marketing jednak działa . Oj działa …

 • nylu

  Mój pierwszy tablet to Galaxy tab 2.7 po 10 miesiącach kupilem nexus7 2013 i chyba zostanie najdłużej bo sprzęt naprawdę super kitekit 4.4.2 wyświetlacz zyleta i brak ramek mimo ze 7 cali ale internet przegląda się jak na 8 cali zaje…cie no i jakość wykonania

  • kozo

   no jak nexus7 2013 i nie ma ramek to chyba ktoś z nas jest ślepy ;)

   • esior

    I 7 cali bez ramek wygląda jak 8 cali! “Cuda, cuda ogłaszajcie!…” ;)

    • eko

     Nexus w porównaniu do LG G2, ma ramy jak na Wawelu w obrazach

 • And1

  Notę 10.1 2014 edycja. Dziękuje zlagowany sprzęt za 2600 zł. Wole iPada air lub mini

 • Krzysztof

  Ramki są jak najbardziej na miejscu. Jak leżę na plecach to minimalnie mniejsze i bym zasłaniał ekran paluchami. Czy to w pionie czy w poziomie. Bardziej męczące jest trzymanie za krawedzie.

 • tomm

  jakby w nexusie 7 nie bylo tych grubych ramek jego wielkosc tak bardzo by nie przeszkadzala przy surfowaniu netu, tak trzeba uderzac w 8′

 • Tomash

  Taaa, tego właśnie potrzebujemy – kolejnej linii od Samsunga i 20 różnych tabletów, których nazwy składają się z kilkunastu wyrazów i cyfr.

 • fackman

  A czy te nowe Samsungi będą miały (tak jak obecne hiciory serii 3 zwłaszcza te z TFT) również genialnie polerowane na wysoki połysk tylne pokrywy i świecące się i wycierające się ramki z tandetnego plastiku?
  Bo jak nie-to pewnie będą po 3500zł…A klientela i tak łyknie.

 • “Trudno nie odnieść wrażenia, że w kończącym się roku Samsung skupił się głównie na rozwijaniu tańszych tabletów (modele z serii Galaxy Tab 3 do najbardziej “wypasionych” nie należą)” – nie wiem, czy wypuszczenie na rynek Tab 3, który od Tab 2 niewiele się różni jest rozwojem ;) Jedyną różnicą jest procesor Atom o innym taktowaniu, przynajmniej w wersji 7″.

 • Nethus

  Ja mam samsunga galxy tab s3 10.1 i mi jakoś pasuje wszystko płynnie chodzi i wgl. Co do tych nowych tabletów z seri PRO to za 3/4 lata wymyślą tablety takie jak telewizory plazmowe no bez przesady :D.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona