Ważne

Hammacher Schlemmer przedstawia “The No Glasses 3D Tablet”

Mimo iż pierwsze filmy trójwymiarowe trafiły do kin jeszcze w połowie zeszłego wieku, to prawdziwy sukces technologia ta osiągnęła dopiero kilka lat temu. Dziś trzeci wymiar stopniowo przenosi się z wielkich, kinowych ekranów na nieco mniejsze wyświetlacze telewizorów, monitorów i urządzeń mobilnych.

Niestety, w tym ostatnim przypadku sprawę utrudniają nieco specjalne okulary wykorzystywane w większości współczesnych systemów 3D. O ile w przypadku trwających niespełna 2 godziny seansów kinowych nie stanowią one raczej problemu, to jednak noszenie ich cały czas podczas użytkowania tabletu może okazać się niezbyt wygodne. Z pomocą przychodzi technologia autostereoskopii pozwalająca na  uzyskanie wrażenia głębi bez konieczności korzystania z dodatkowych akcesoriów. To właśnie ją zastosowano w The No Glasses 3D Tablet (naprawdę trudno byłoby wymyślić mniej kreatywną nazwę), który zadebiutował niedawno w katalogu amerykańskiej firmy Hammacher Schlemmer. Ekran tabletu (8 cali, 1280 x 800) pokryto przesłoną z nieprzezroczystego materiału z precyzyjnie umieszczonymi szczelinkami, dzięki którym do każdego oka dociera nieco inny obraz (tzw. bariera paralaksy), co w efekcie daje wrażenie trzeciego wymiaru (narzucając przy tym konieczność patrzenia na ekran pod odpowiednim kątem). O pozostałych parametrach urządzenia wiadomo jedynie tyle, że zostanie ono wyposażone w 16 GB wbudowanej pamięci, slot na karty microSD, Bluetooth oraz dwie kamery (2 i 0,3 MP). Całość będzie działać pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean.

The No Glasses 3D Tablet trafi do sprzedaży na początku przyszłego roku, a jego cena będzie wynosić 349,95 dolarów.

źródło

Komentarze

 • ~Oth

  nazywają to trójwymiarem, ale jest to znana od ponad wieku STEREOSKOPIA. Nic więcej.

  • aaa

   Stereoskopia jest jedną z metod uzyskiwania obrazu trójwymiarowego.

 • zorki 4

  Dodajmy że połowa rozdzielczościi ekranu zużyta jest na stworzenie “lewego” a połowa “prawego” obrazu. W zastosowaniach 2D przeszkadzać będzie zastosowany filtr z maską i słabe kąty widzenia. W notce nie ma informacji o kamerze/aparacie, a filmy i zdjęcia 3D prosto z tabletu byłyby jakimś atutem. Modyfikacja Androida w celu dostosowania do obsługi ekranu stereoskopowego praktycznie przekreśla szanse na jakiekolwiek aktualizacje systemu. To takie przemyślenia wysnute z dotychczasowych “osiągnięć” LG i HTC z bezokularowym 3D… Sukces sprzedażowy murowany

 • zorki 4

  Chodziło o opcję 3D a nie o istnienie samego aparatu/kamery

 • dred

  Męczące oczy, do niczego niepotrzebne 3d w noname tablecie 8″ za 350$, czyli na nasze 1400 zł. Chyba nawet w stanach nie znajdzie się idiota, który to kupi.

  • Idiota

   Znaleźliby się chętni gdyby było coś w rodzaju redtube3d.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona