Ważne

Tabletowe plany Asusa na 2014 rok: sprzedaż 13 milionów tabletów

Asus podał do publicznej wiadomości swoje plany produkcyjne na rok 2014. Oprócz wyraźnie marketingowego wydźwięku, tj. informacji dla inwestorów, że wszystko w koncernie stoi w jak najlepszej sytuacji, jest to znak dla klientów o wzroście potencjału marki – wszak popyt generuje podaż.

Rok 2013 zamknięty zostanie tytułem 12,1 milionów sprzedanych tabletów w odniesieniu do planowanych 12 milionów. Na rok 2014 zapowiadana jest zwyżka sprzedaży tabletów tajwańskiego koncernu do poziomu 13 milionów. Jednym z kolejnych oczek szyjących plotki jest fakt, że zobaczymy prawdopodobnie trzecią generację Nexusa 7, co by czyniło z Asusa pierwszą firmą konsekwentnie realizującą współpracę z Google na tym polu – oczywiście, nic tak nie zwiększa produkcji globalnej jak wypust nowych, chodliwych modeli uznanych serii.

Inne źródła mówią, że z pewnością pojawią się także nowe pozycje z gatunku serii Transormer Pad lub też MEMO Pad, choć też nie jest tajemnicą, że Asus skupi się w roku 2014 przede wszystkim na rozpychaniu rynku ze swoim MEMOfone (ambitne plany Asusa z przecieków zapowiadają atak z wysokiego C).

źródło

Komentarze

 • jaro

  Ja bym chciał zeby poprawili popracowali nad takimi urzadzeniami jak seria Book.

  • Post Mortem UK (Ipad)

   Napewno Tajwanczycy podchodza do sprawy rozwoju swoich urzadzen o wiele bardziej swiadomie niz kitajce z Korei.
   Choc mnogosc model i ich odmian jest wrecz nie do ogarniecia.Zamiast tego skupiliby sie na liniach po jednej budzetowej i premium dla Win/Androida.

   W przeciwnym wypadku robi sie sieczka mnogosci urzadzen,w tym mnogosci modeli przy jednoczesnym problemie ich pozniejszego supportu.

   Jak najbardziej przytakne tutaj “monogamicznemu” podejsciu apple ,ktore (pomine bezsprzeczy fakt okaleczania przez nich celowo ipada) pozwala nie tylko supportowac urzadzania znaczniej dluzej o wiele mniejszymi nakladami, ale przede wszystkim przyczynia sie do ich ogolnej jakosci( pominmy tutaj fakt klejenia podzespolow jak chinskie podrobki).

   Skupienie sie na kilku modelach umozliwia chocby takze negocjowanie lepszych cen podzespolow( wieksze volumeny). itd.

 • uru28

  Tak na prawdę to nie wiele im brakuje do ideału.T100TA powinien dostać baterię w docku lub wymienną,więcej portów(usb minimum 2 szt, pełne SD) kamerkę przednią i deko lepszy ekran.Jeśli taką wersję wydadzą na kolejnym,mocniejszym intelu z win 64bit i ramem 4GB to na prawdę nie będzie się co zastanawiać nad laptopem czy netbookiem.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona