Ważne

Recenzja tabletofonu GoClever Fone 570Q

Tabletofon (lub, jak wolicie, phablet) powoli przestaje być urządzeniem ekskluzywnym. Cieszące się dużą popularnością modele z serii Galaxy Note sprawiły, że urządzenia wyposażone w ekrany o przekątnej 5” lub większej zawitały pod strzechy, stały się ogólnodostępne, a nawet atrakcyjniejsze od niektórych tabletów. Zachęceni sukcesem linii Galaxy Note producenci wprowadzili na rynek wiele produktów, które oferują zbliżoną funkcjonalność za mniejsze pieniądze. Często są to modele będące wiernymi kopiami oryginałów… tak wiernymi, że na pierwszy rzut oka niemalże niemożliwymi do odróżnienia. Jednym z nich jest GoClever Fone 570Q – tabletofon, z którym spędziłem trzy tygodnie, podczas których zarówno mnie zachwycił, jak i rozczarował.

Specyfikacja

 • 5,7-calowy, pojemnościowy ekran o rozdzielczości 1280 x 720 pikseli,
 • czterordzeniowy procesor MediaTek MT6589 1,2 GHz,
 • 1GB RAM,
 • system operacyjny Android 4.2.2 Jelly Bean,
 • 4GB pamięci wewnętrznej,
 • czytnik kart microSD (do 32GB),
 • aparat fotograficzny 5 Mpix z pojedynczą diodą LED,
 • kamera internetowa VGA,
 • modem 3G+,
 • Wi-Fi,
 • Bluetooth,
 • GPS,
 • A-GPS,
 • Radio FM,
 • akumulator 3200 mAh,
 • wymiary: 156 x 83 x 11 mm,
 • waga: 212 g.
  Cena: ok. 800 złotych.

Pudełko

GoClever Fone 570Q sprzedawany jest w klasycznym, czarnym pudełku ozdobionym jego zdjęciami i licznymi oznaczeniami modelu. Z zewnątrz opakowanie nie wyróżnia się niczym szczególnym, jednak w jego wnętrzu kryje się zaskakująco bogaty zestaw. Oprócz samego telefonu, znajdziemy w nim ładowarkę sieciową, kabel microUSB, słuchawki z pilotem, folię ochronną na ekran oraz dodatek, za który producentowi należy się pełen wdzięczności ukłon – kauczukowe, elastyczne etui. Poza tym, pudełko mieści także instrukcję obsługi, ulotkę informacyjną oraz kartę gwarancyjną.

Obudowa i wygląd

Niespodzianka w postaci bogactwa akcesoriów jest niczym w porównaniu do zaskoczenia, jakie wywołał u mnie sam telefon. Kiedy po raz pierwszy wziąłem Fone 570Q do ręki, uderzyło mnie jego podobieństwo do Samsunga Galaxy Note 2. Jest ono tak ewidentne, że przez chwilę zastanawiałem się, czy aby na pewno otrzymałem odpowiedni egzemplarz. Podobieństwo nie kończy się na wyglądzie, albowiem obudowę wykonano z (jak mniemam) tego samego materiału. Jest to elastyczny plastik, który ma przykrą tendencję do gromadzenia tłustych odcisków na swojej śliskiej, błyszczącej powierzchni. To samo mogę powiedzieć o szkle chroniącym wyświetlacz. Już po kilkunastu minutach używania łatwo było dostrzec na nim liczne ślady palców. Nie jest to jednak wada Fone 570Q, a wszystkich urządzeń wyposażonych w ekrany dotykowe. O ile prace nad stworzeniem szkła, na którym nie ostawałyby się odciski palców, nie przyspieszą, jeszcze przez kilka będziemy zmuszeni do systematycznego czyszczenia wyświetlaczy.

Obudowa tabletofonu, mimo pozornej delikatności, jest zaskakująco wytrzymała. Być może to skutek ostrożności, z jaką zawsze obchodzę się z elektroniką, ale przez trzy tygodnie intensywnych testów GoClever Fone 570Q nie dostrzegłem ani jednej rysy lub odprysku lakieru. Nie ulega wątpliwości, że przyczyniło się do tego dołączone do zestawu etui. Dzięki niemu telefon nie tylko lepiej leży w dłoni (śliska obudowa nie gwarantuje pewnego chwytu), ale także jest chroniony na wypadek ewentualnego kontaktu z ziemią lub ostrą krawędzią.

Głównym elementem budowy smartfonu jest jego ekran. 5,7-calowa matryca wypełnia niemalże cały przedni panel, pozostawiając miejsce na zaokrąglony przycisk Home oraz słuchawkę, czujnik natężenia światła i kamerę do wideorozmów. Przycisk jest duży i dobrze wyczuwalny pod palcem. Nie zacina się i reaguje niemalże natychmiast (z jakiegoś powodu Fone 570Q ma ten sam problem, co niektóre telefony z serii Galaxy i Galaxy Note: po wciśnięciu przycisku Home, ekran główny wyświetla się z pewnym opóźnieniem. Jednakże o ile w przypadku urządzeń Samsunga jest to standard, w tabletofonie GoClever opóźnienie dostrzegłem zaledwie kilka razy).

Na tylnym panelu telefonu znajdziemy obiektyw aparatu fotograficznego, pojedynczą diodę doświetlającą LED, logo producenta otwór głośnika (zaskakująco dobrego – wydobywający się z niego dźwięk jest donośny i czysty) oraz wnękę na rysik, który opiszę w osobnym akapicie. Pod błyszczącą pokrywą kryje się akumulator o pojemności 3200 mAh, czytnik kart pamięci microSD oraz dwa sloty na karty SIM.

Przyciski służące do regulacji głośności i włączania/wybudzania urządzenia umieszczono odpowiednio na lewej i prawej krawędzi. Na górze widnieje gniazdo audio 3,5 mm, a na dole port microUSB służący do wymiany danych z komputerem i ładowania.

Ekran

Jak na tabletofon przystało, GoClever Fone 570Q może pochwalić się 5,7-calowym, pojemnościowym ekranem dotykowym. Matryca ma rozdzielczość 1280 x 720 pikseli i została wykonana w technologii IPS. Jego parametry są satysfakcjonujące, jednakże nie mógłbym zaliczyć tego ekranu do najlepszych, z jakimi miałem do czynienia. O ile czułość i wytrzymałość chroniącego ekran szkła nie pozostawiają wiele do życzenia, tak nasycenie kolorów i kąty widzenia delikatnie rozczarowują. Kiedy telefonu używa się patrząc na wyświetlacz bezpośrednio, nie ma najmniejszego problemu. Jednakże gdy go przechylimy, zauważymy spadek kontrastu i rozjaśnienie obrazu. Kolory są wyraźne, lecz mało nasycone. Ponadto, trudno nie oprzeć się wrażeniu, że rozdzielczość 720p przy przekątnej 5,7” jest zbyt niska. Gołym okiem można dostrzec pojedyncze piksele, a niektóre elementy interfejsu są zbyt duże. Nie oznacza to jednak, że wyświetlacz tabletofonu jest zły. Wręcz przeciwnie, wysoka jasność gwarantuje czytelność nawet w pełnym słońcu, a duża przestrzeń robocza daje ogromne możliwości.

Rysik

W specjalnej wnęce w lewym dolnym rogu korpusu telefonu znajdziemy rysik. Jest lekki, prosty i dobrze leży w dłoni. Jego końcówka jest wykonana z twardego materiału, a korpus z błyszczącego plastiku. Zetknięciu jego końcówki z ekranem towarzyszy niepokojąco głośny dźwięk. Zdarzało się, że przestraszyłem się, że zbyt mocno przycisnąłem go do ekranu i uszkodziłem go. Na szczęście, chroniące wyświetlacz szkło jest wytrzymałe, a tajemniczy dźwięk powodowany jest przez wspomnianą twardą końcówkę.

Chciałbym powiedzieć, że rysik wykrywa poziomy nacisku, że wciśnięcie specjalnego przycisku powoduje uruchomienie dedykowanej aplikacji, że za jego pomocą można tworzyć wspaniałe szkice i komfortowo pisać notatki… Niestety, nie mogę. W GoClever 570Q rysik po prostu jest. Zarówno samego akcesorium, jak i systemu operacyjnego nie wyposażono w oprogramowanie dające możliwości inne niż obsługa interfejsu lub przeglądanie stron internetowych. Mówiąc krótko, rysik pełni tę samą funkcję, co palec i cechuje się podobną dokładnością.

System operacyjny i wydajność

GoClever Fone 570Q pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.2.2 Jelly Bean bez nakładki graficznej producenta. Oprogramowanie wygląda i zachowuje tak, jak na urządzeniach z serii Nexus. „Czysty” Android może ustępować funkcjonalnościom nakładkom Samsunga lub LG, lecz dzięki temu jest wyjątkowo szybki i stabilny. Tabletofon Fone 570Q sprzedawany jest ze skromnym zestawem preinstalowanych aplikacji, wśród których warto wyróżnić menedżer plików oraz prosty, lecz przyjemny w użyciu notatnik. W menu znajdują się także skróty do sklepu z grami promowanymi przez producenta i latarki. W połączeniu z pakietem aplikacji domyślnie zawartym w systemie, Fone 570Q już na wstępie oferuje podstawową funkcjonalność, którą można łatwo poszerzyć dzięki dostępowi do sklepu Google Play. Ponieważ telefon wyposażono w procesor ARM i względnie nową wersję oprogramowania, kompatybilność aplikacji nie stanowi problemu.

Wydajność także nie pozostawia wiele do życzenia. Przewijanie ekranów pulpitu, stron internetowych i list jest płynne, podobnie jak odtwarzanie filmów (nie ma problemu ze wsparciem dla najpopularniejszych formatów, a ewentualnie braki nadrabiają dostępne w Google Play odtwarzacze i dedykowane paczki kodeków). Szybkość działania Fone 570Q porównałbym ze smartfonem Nexus 4 (czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2GB RAM, Android 4.4 KitKat). Przy lekkim obciążeniu między tymi dwoma urządzeniami nie widać różnicy, co nie oznacza jednak, że jej nie ma. Różnicę można dostrzec w wynikach testów wydajnościowych oraz grach. Dla przykładu, nowy Asphalt 8: Airborne na Nexusie 4 działa płynnie na najwyższych detalach, a na Fone 570Q klatkuje na potęgę. Najwidoczniej jego układ graficzny (PowerVR SGX 544MP) nie jest w stanie sprostać wymaganiom nowych gier.

W benchmarkach GoClever 570Q wypada następująco:

 • Nenamark: 60,3 FPS
 • Nenamark 2: 46,2 FPS
 • AnTuTu Benchmark: 13250
 • An3DBench: 7797
 • An3DBenchXL: 38943
 • Vellamo HTML5: 1440
 • Quadrant Standard: 4097
 • CF-Bench: 11820

Aparat

O ile w przypadku tabletów internetowych aparat jest jedynie miłym dodatkiem, tak w nowoczesnych telefonach komórkowych to jeden z najważniejszych elementów. Niestety, pod tym względem GoClever Fone 570Q rozczarowuje. Wyposażono go w obiektyw o rozdzielczości 5 Mpix, który, mimo bardzo zaawansowanego oprogramowania sterującego, robi zdjęcia przeciętnej jakości. Ponadto, ma problem z utrzymaniem ostrości, co przekłada się na niską szczegółowość i rozmycie obiektów znajdujących się zarówno na pierwszym, jak i dalszym planie. Kolory są mało nasycone, jakby wyblakłe, a w warunkach słabego oświetlenia w oczy rzuca się duża ilość ziarna i kurzu.

Gdyby fizyczne podzespoły aparatu były lepsze, Fone 570Q mógłby robić doskonałe zdjęcia, a przynajmniej dać taką możliwość. Domyślnie zainstalowana aplikacja aparatu została wzbogacona o szereg mniej lub bardziej zaawansowanych opcji. W ręce użytkownika oddano nie tylko kontrolę nad ostrością i sceneriami, ale także balansem bieli, ISO, trybem pomiaru i innymi.

Dual-SIM

GoClever Fone 570Q to pierwszy telefon typu dual-SIM, który miałem przyjemność testować. Muszę przyznać, że do tego momentu nie zdawałem sobie sprawy, jak wygodna jest ta technologia. Dwie pełnowymiarowe karty SIM można umieścić w dedykowanych slotach zlokalizowanych pod pokrywą baterii (w pobliżu czytnika kart pamięci). Ich działanie jest sterowane przez dodatki do systemu operacyjnego. Zawierają się one zarówno w interfejsie, jak i strukturze. W aplikacji telefonu znajdziemy dodatkową listę połączeń dla drugiej karty SIM (przy czym przy każdej pozycji widnieje ikona informacyjna), a w ustawieniach opcje przyporządkowania indywidualnych punktów dostępu do internetu. Podczas wybierania numeru w łatwy sposób można zdecydować, za pomocą której z kart chce się nawiązać połączenie.

Technologia dual-SIM jest wyjątkowo przydatna. Widzę dwa scenariusze, w których bez wątpienia by się sprawdziła. Pierwszy zakłada zamianę dwóch telefonów – prywatnego i służbowego – na jeden, co przełożyłoby się na wygodę użytkowania. W drugim ze scenariuszy pierwszej karty SIM można by używać do wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości, natomiast drugiej do łączenia się z internetem (taryfa dedykowana lub Aero 2).

Bateria

Jednoczesna praca dwóch kart SIM nie powoduje ponadprzeciętnego zużycia energii. Generalnie Fone 570Q zaskakuje czasem pracy na baterii. Podczas stosunkowo intensywnego użytkowania (pół godziny połączeń głosowych, kilkadziesiąt SMS-ów, synchronizacja danych przez 3G i Wi-Fi), o podłączenie do prądu domaga się po około 11 godzinach (w tym 3,5-4 godziny pracy z włączonym ekranem). Biorąc pod uwagę fakt, że tabletofon ma jasny, 5,7-calowy ekran i czterordzeniowy procesor, jest to całkiem niezły wynik.

Podsumowanie

GoClever Fone 570Q to urządzenie, które pod wieloma względami przypomina Samsunga Galaxy Note 2, lecz ustępuje mu funkcjonalnością. Oferuje duży, czuły ekran dotykowy oraz wydajny procesor, który radzi sobie z przeciętnymi grami i większością formatów multimedialnych. Jego oprogramowanie to jedna z nowszych wersji Androida – spójna, szybka i stabilna. Mimo to, system jest dość ubogi. Brakuje funkcji wyróżniających Fone 570Q na tle konkurencyjnych tabletofonów oraz aplikacji korzystających z dołączonego do zestawu rysika. Bez nich jest to po prostu piórko, którym można obsługiwać ekran.

Galeria

Komentarze

 • RAZORQ

  Jak myślicie lepiej kupić ten phablet czy może Goclever Insignia 5X?
  Za insignią przemawiają bebechy i rozdzielczość (no i aparat), ale zawsze chciałem miec phablet (Teraz mam 4.7 calowego HTC, Insiginia ma 5 cali, wiec chyba powinno mnie zadowolic, przy rozdzielczosci full hd?)

 • a tekst redaktora do poprawki …

  obudowa i wygląd

  O ile prace nad stworzeniem szkła, którego na którym nie ostawałyby się odciski palców, nie przyspieszą, jeszcze przez kilka będziemy zmuszeni do systematycznego czyszczenia wyświetlaczy.

  Rysik

  Na szczęście, chroniące wyświetlacz szkło jest wytrzymane, a tajemniczy dźwięk powodowany jest przez wspomnianą twardą końcówkę.

  • Ja bym poprawił, że aparat jest podstawową częścią telefonu – wg mnie nie jest i jeszcze długo nie będzie.

 • Piotrek nie masz wykupionego abonamentu nie spodziewaj się niczego to nie będziesz rozczarowany. To że człowiek lubi pisać nie znaczy że nie zrobi błedu w czymś co bardzo dobrze rozumie. Bardzo łatwo wytkąć błedy innym bo sami chcemy ukryć własne. Twoja strona na darmówce wcale nie lepsza ^.^

  Dzięki tabletowo zdecydowałem się na swojego Note. Będę stał murem za tą stroną.

 • Sniper

  Jest możliwość aby w kolejnych recenzjach do benchmarków dodać Epic Citadel? Bardzo dobrze obrazuje on wydajność urządzeń w grach, zwłaszcza tych opartych o Unreal Engine. Jest moim zdaniem mniej “syntetyczny” od pozostałych benchmarków :) Pozdrawiam.

 • a na youtube to nie dajecie już fajnych tabletów.dla mnie to mcie jedną szanse i musicie zrecenzowaC tablet ACER ICONIA TAB A211

  • Od dawna jest model A711 – chętnie o tym bym poczytał.

 • Serio Tegra 3 ?

  Z którego roku przybywasz wędrowcze?!

 • RAZORQ

  Serio?? Tablet acera xD Człowieku nigdy nie bierz nic z acera, nie dosc, ze sprzet nie jest tani to jeszcze jest slabo zrobiony i czesto sie psuje (Mowie nie tylko o tabletach, ale i o laptopach, Netbooki jeszcze daja rade), wiem bo czesto naprawiam, tak jak toshiby :)

  • Fedurrr

   Mam laptop Acera Travelmate bodajże z 2004 roku działa jak powinien, jedynie pamięć dołożona i nowy większy dysk. Jakbym go nie rozkrecal to by nawet nie skrzypiał w 1 miejscu. Wymieniłem tylko pastę termoprzewodzaca na karcie graficznej i procesorze, aby częściej działał pasywne bez wentylatora . Sterowniki do dziś dostępne na stronie producenta co jest zazdrością, jedynie od WiFi z nowszego modelu. Czyli zależy jak się trafi i jak dba.

  • glupik

   Mam tablet Acera, teraz to już cegła – gwarancja nie uznana, niby moja wina, naprawa wyceniona na 850zł gdzie nowy kosztuje 1000 :). Na necie jest dużo przypadków, gdzie serwis z Brna obarcza winą użytkowników aby oczywiście nie ponosić kosztów naprawy. Nie chce mi się już z nimi walczyć, następnym razem kupię sprzęt innej firmy, Acerowi dziękuję.

   • Next

    Skieruj sprawę do polubownego sądu konsumenckiego, od razu będą inaczej gadać. To naprawdę działa. Ja tak zrobiłem i od razu był zwrot o 180 stopni.

 • deadhanter

  Czego wiecej chciec od tabletofonu za 800 zl 720 p 2 rdzenie mediatek nie jest moze to jakas rewelacja ale 2 karty sim ciekawe ile kosztowal by taki tablet 7 cali ktory by mial takie podzespoly… a jak mala rozdzielczosc to sie doklada 200 i ma sie nowy nexus 7 i milo by bylo jakby zmiescili troche wiekszą baterie :)

  • deadhanter

   Tz 4 rdzenie zapomnialem ze czasy 2 rdzeni mamy prawie za soba … no to co ze 2 rdzenie snapdragona sa szybsze ale to takie male szczegoly

   • Daliby S-Dragona lub Tegrę 4 – cena +25zł – bo pewnie taka jest różnica w cenie i byłby hit.

 • janko

  Że co proszę? Pół godziny rozmów, 4 godziny włączonego ekranu, po 11h trzeba szukać gniazdka z prądem? Nie wytrzymuje nawej jednej doby normalnego używania? Z baterią 3200? Jak to się dzieje, że tablet Galaxy Tab 2 7, z bateria 4000mAh, ekranem dużo większym, daje 7-8 godzin pracy z włączonym ekranem, albo “nieskończenie” długi czas stand-by (nie testowałem jak długo, co najmniej kilka dni, może tydzień albo dłużej), z włączoną siecią i pełną synchronizacją?

  Na szczaw z tym “tabletofonem”.

  • szaleniec

   jeszcze dodaj że na gsm…

 • jakub memo 7 hd

  Nie taniej kupić lenovo np a800 czy wyższe ?

 • al

  >Wyposażono go w obiektyw o rozdzielczości 5 Mpix

  W jakiej to szkole uczą takich herezji?

  • kozx

   Po co te złośliwości?
   Pan(i) nigdy nie napisał(a) czegoś z błędem, bądź używając złego zwrotu?
   Było miło jak ktoś zwrócił uwagę?
   Więc może warto to robić delikatniej?

   • al

    Recenzje Ci autorzy piszą nie pierwszy raz, wielokrotnie zwracana była uwaga na popełniane błędy, ale ciągotki “humanistyczne” autorów powodują wprowadzanie nowych zwrotów słownych, a przecież piszą o urządzeniach technicznych, ich parametrach. Tu nie ma dowolności, jest tylko nudna precyzja, jak obowiązek podawania danych technicznych.
    O “oczku” aparatu już pisałem, teraz mamy inne kwiatki. Ot, taki zwrot:

    obiektyw o rozdzielczości 5 Mpix, który, mimo bardzo zaawansowanego oprogramowania sterującego

    Matryca, to słowo chyba jest nie znane autorom, to podstawowy element aparatu fotograficznego, decydujący o jego możliwościach, to programuje się matrycę, a nie obiektyw. W zamian za to dostajemy mądrość:

    fizyczne podzespoły aparatu były lepsze, Fone 570Q mógłby robić doskonałe zdjęcia, a przynajmniej dać taką możliwość

    Skoro ta recenzja jest dobra, z drobnymi wpadkami językowymi, to co po jej przeczytaniu powiesz o działaniu:

    GPS, który urządzenie posiada- jest/nie ma, łapie fixa?
    działaniu DualSIM- np. sygnalizacja przychodzącego połączenia gdy rozmawiamy na drugiej karcie czy rozłączanie bądź nie połączenia internetowego gdy ktoś zadzwoni na drugą kartę?
    AERO2 działa czy nie- toż to standardowy temat tego serwisu
    Video- mozna kręcić filmy?
    radio FM- działa?

    Itd. Jeśli mamy opierać się na samej specyfikacji to co autor robił przez 3 tygodnie, zawartość pudełka oglądał?. Już sama informacja o braku oprogramowania rysika wskazuje, że należy sprawdzić wszystkie podane przez producenta parametry, a tego zabrakło.
    Tak więc w swojej lakonicznej pierwszej wypowiedzi byłem bardzo wstrzemięźliwy w ocenie jakości tej pracy.

 • Miś Pluszowy

  Od kiedy to obiektywy mają rozdzielczość liczoną w Mpix-ach?

 • Next

  Czy rysik od tego telefonu działa także z innymi ekranami pojemnościowymi, czy jest dedykowany tylko do GoClever Fone 570Q?

  • Next

   Ponawiam pytanie do recenzenta w kwestii rysika.

   • Nie, działa ze wszystkimi ekranami.

    • al

     Czy autor zamierza uzupełnić swoją recenzję o brakujące elementy?

    • Next

     To w końcu działa czy nie, bo po słowie “nie” jest przecinek i nie wiadomo co autor miał na myśli.

     • al

      Nie za dużo wymagasz, żeby odpowiadać na pytania?. Redakcja opracowuje nowe plotki/przecieki, wszak to najbardziej interesuje czytelników

    • Next

     Czy autor recenzji mógłby się w końcu jednoznacznie wypowiedzieć w kwestii rysika, proszę!!!

     • Next

      Ten rysik jest cienki, wszystkie pojemnościowe do tej pory były paluchopodobne. Czy to tak trudno wziąć i przejechać nim po kilku innych ekranach i napisać: “tak, sprawdziłem i działa z innymi ekranami”, albo “nie, sprawdziłem i nie działa z innymi ekranami”? Gdyby działał z innymi, byłby to jedyny pozytyw z całego tego gównianego telefonu. Ale facet napisał w ten sposób, że nie wiadomo,
      Czy aż tak dużo wymagam?

 • DeBlob

  Dajcie recenzje Goclever Insignia 5 i 5X wtedy będę zadowolony :))) masakrycznie

 • Robert

  a ja dostałem zopo 820 w prezencie i telefon zupełnie mnie rozwalił. Lepszy od SG3 i w antutu 17 tysięcy.. najlepeza jest cena ponizej 7 stówek nówka..

 • Moim zdaniem telefon prawie identyczny jak ostatnie dzieci Modecomu i dziesiątek innych podobnych firm. Jasno można powiedzieć, że telefon się niczym szczególnym nie wyróżnia choć nie ukrywam będę musiał go sprawdzić bo z recenzji jasno wynika, że stosunek ceny do jakości jest niezły, prawda?

 • mariusz

  Witajcie mam 570q od września. Oceniam go następująca. Jest trochę ciężki głupszy niż Samsung NOTE II. Ekran działa bez zarzutów nie wiesza się. W każdym razie u mnie ani razu nie zawiesił się !! Kolory ekranu ocenię w stali 10 pkt. na 8,75 nie dam 9 :) za dużo. Duży fajny wyświetlacz czytelny. Obudowa nie jest wykonana z dobrych materiałów średnich uważam ale trwała upadł mi 2 razy i działa nic się nie uszkodziło !! Nie zarysowało. Programy jakie wgrywałem działają wszystkie nie było z nimi problemów a mam ich sporo. Czasami tylko trzeba resetować telefon włączyć i wyłączyć mało pamięci wewnętrznej. Robię to raz na 10 dni. Programy i gry działaj a jak już napisałem. Działa mi na dwie karty Aero2 tu mam internet i PLAY. Sygnały sieciowe mam na 100% uważam że jest czuły mieszkam poza miastem i miałem wcześniej z NOKIĄ problemy gubiła sygnał a on NIE !!! tu mi się to podoba. Skomplikowane ustawiania do AERO2 ale znalazłem w necie i działa !! Aparat nie zachwyca !! NOKIA robiła lepsze zdjęcia i to stara NOKIA. Ocena aparatu to 5 jak na jakość tego tel. Filmy robi lepsze ocena 6,5 nie więcej. Próbowałem programowo polepszyć aparat ale LIPA nic się nie da zrobić lepiej. GPS moim zdanie LIPA w aucie nie łapie dobrze sygnału to wielki minus ocena 3 !! Radio FM działa świetnie !! lepiej jak są słuchawki podłączone to antena radia :) Połączenia telefoniczne są na 10 nie miałem z nimi żadnych problemów. Mało programów systemowych trzeba uzupełniać w internetu. Bateria dość duża ciężka :) ale działa OK. Jak nie grasz nie serfujesz to trzyma do 2,5 dnia. Jak dużo używasz to do 10 godzin. Samo dzwonienie do 1 dnia. ładowarka słaba wolno ładuje. Kupiłem 1,5 Amperową wtedy ładuje szybko. Oryginalna do 5 godzin, kupiona 3,9 godziny na maxa. Aaa rysik ocena 8 działa dobrze ale duży i gruby. Kupiłem tel. za 760 zł jako nowy i ocena końcowa do parametrów i ceny to 7,5. Osobiście polecam jeśli nie chcesz wydać dużo kasy, a mieć niezły telefon klasy średniej, działający dobrze. Ja jestem zadowolony

  • “Czasami tylko trzeba resetować telefon włączyć i wyłączyć”
   .
   W telefonie to kicha – zawiesi, się nie zauważysz i nikt się nie dodzwoni.

   • mario

    telefon nie zawiesza się tylko jak każdy nie wiem czy Wiesz trzeba resetować :) TO nie JAVA ze działa 100 lat bez wyłączania :)

    • @Mario
     .
     Ze smartfonów mam LG L7 II i go nie resetuję – działa nonstop.
     Syn ma HTC Sensation – też działa nonstop.
     Oba Android.
     .
     Nie wiem co Ty z tym resetowaniem…

  • Next

   Coś mi się nie zgadza z tym rysikiem: duży i gruby? Przecież na zdjęciu jest cienki. Czy ten rysik działa też z innymi ekranami pojemnościowymi, czy jest dedykowany tylko do tego telefonu?

   • mario

    pisze jak jest w porównaniu do NOTE II jest taki jak napisałem !!

 • rsz

  bateria to ściema. piszą 3200 a jest 2000mah-to widać z mocy i opisu. że tester tego nie widzi?

 • Tom Araya

  Z niewyjaśnionych przyczyn, po 2 tygodniach użytkowania przestało działać wifi w moim Goclever fone 570Q. Chyba serwis i koniec kupowania od Goclever. Zwłaszcza po przejściach z ich tabletami….

 • mitusm

  Kupiłem mega 6.3 i jestem mega zadowolny :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona