Ważne

GT Racing 2 debiutuje w App Store i Google Play

Większość twórców gier wyścigowych na urządzenia mobilne podchodzi do tematu od strony czysto zręcznościowej, nie martwiąc się o takie rzeczy jak realistyczny model jazdy, warunki pogodowe czy znane marki pojazdów, którymi przyjdzie nam się ścigać. Nowy tytuł studia Gameloft prezentuje jednak kompletnie odmienne, bardziej realistyczne podejście do kwestii wirtualnych wyścigów.

GT Racing 2: The Real Car Experience, bo tak brzmi pełny tytuł, pod którym sprzedawana jest ta gra, posiada wszystkie cechy pozwalające jej konkurować z takimi hitami, jak chociażby Real Racing 3. Mamy tu więc realistyczny model jazdy, znane marki samochodów (m.in. Mercedes-Benz, Ferrari, Dodge, Nissan, Audi i Ford), które różnią się od siebie nie tylko wyglądem, ale i sposobem prowadzenia (istnieje oczywiście możliwość ulepszania aut), realistyczne trasy (np. Mazda Raceway Laguna Seca) i zmienne warunki atmosferyczne. Jeśli dodamy do tego zarówno możliwość gry w pojedynkę, jak i asynchroniczny multiplayer (ścigamy się z “duchami” prawdziwych graczy) to GT Racing 2 prezentuje się naprawdę interesująco.

Niestety, jak to często bywa w przypadku gier ze studia Gameloft, tytuł ten naszpikowany jest mikropłatnościami w sposób, który co prawda nie uniemożliwia darmowej gry, ale znacznie ją utrudnia. Sytuacja nie jest co prawda aż tak dramatyczna jak to miało miejsce w Real Racing 3, gdzie musieliśmy przerywać grę, by dokonać długotrwałych napraw samochodu. Tutaj przerwy występują jedynie w przypadku usprawniania posiadanych maszyn. Najbardziej drażni jednak fakt, iż niektóre rzeczy, które można zakupić wewnątrz gry psują nieco równowagę między graczami, którzy zdecydowali się płacić, a tymi, którzy postanowili nie wydawać pieniędzy.

Gra GT Racing 2 dostępna jest do pobrania za darmo w internetowych sklepach z aplikacjami App Store i Google Play.

Komentarze

 • AR3S

  Gram w to od tygodnia (Android) i powiem, że dość ciekawa pozycja – grafika mega miodna – mikro płatności nie są natrętne i da się grać bez nich. Duża płynność i grywalność oraz szeroka możliwość ustawień. Osobiście polecam.

 • Plexus

  Ta gra nie ma fizyki jazdy w porównaniu rr3 ! Ale za to jest fajna. Rywale w wyścigach są chyba czasami ustanowionymi przez innych graczy ale są to czasy na wysokim poziomie a nie to co w real racing gdzie ścigamy sie z gośćmi którzy jadą na akcelerometrze… z automatycznym chamowaniem , tam praktycznie nie ma rywalizacji bo sie mija takich po połowie okrążenia

 • elmak

  Gra ładnie wygląda ale niestety słaba, mikropłatności bardziej przeszkadzają niż w RR3, ale i tak moim zdaniem najlepsza jak na razie jest Asphalt8.

 • Kamil

  Wszędzie na filmikach widzę ze można ustawić kamerę z wnętrza samochodu a ja ściągnąłem tą gre z google play na LG L9 i nie mam tego ustawienia kamery czemu? może coś trzeba w ustawieniach zmienić?

  Mam tylko 3 ustawienia zderzak i 2 zza samochodu jedno trochę bliżej drugie dalej

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona