GFXBench zdradza zbliżającą się premierę HP Slate 6 Voice Tab

Koncern HP coraz lepiej radzi sobie na rynku tabletów pracujących pod dyktando systemu Android. Jakiś czas temu firma informowała, że nie ma planów zdobywania klientów na rynku smartfonowym, ale nie mówiła „nie” dla tabletofonów. Z danych na stronie internetowej GFXBench wynika, że wkrótce ze stajni HP wyjdzie właśnie tego typu sprzęt.

Jak się okazuje, HP Slate 6 Voice Tab – najnowsze urządzenie w asortymencie HP – odbyło w ostatnim czasie pierwsze testy wydajnościowe, co zarejestrowano na stronie GFXBench. Z umieszczonych tam danych dowiadujemy się, że produkt będzie wyposażony w Androida 4.2.2 Jelly Bean, układ graficzny Vivante GC1000, wyświetlacz o rozdzielczości 720p oraz 4-rdzeniowy procesor Marvell PXA1088 oparty o architekturę ARM Corterx-A7 z maksymalną częstotliwością taktowania 1066 MHz.

Nazwa sugeruje, że nowy sprzęt HP będzie tabletem. Jednak z uwagi na 6-calową przekątną wyświetlacza, należałoby zaliczyć go raczej do rodziny tabletofonów. Tym bardziej, że – jak można wywnioskować z „Voice Tab” – będzie można z niego dzwonić.

Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy urządzenie trafi do sprzedaży ani kiedy odbędzie się jego oficjalna premiera.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona