Ważne
Wiko VIEW

FiftyThree prezentuje Pencil – nietypowy rysik do iPada

FiftyThree Inc. to firma znana głównie z darmowej (choć naszpikowanej mikropłatnościami) aplikacji Paper, pozwalającej nam na wykorzystanie tabletu firmy Apple w roli wirtualnego szkicownika. Teraz postanowiła ona uzupełnić swoją aplikację o dedykowany rysik.

Pierwszym, co rzuca się w oczy w przypadku nowego produktu FiftyThree Inc., jest interesujący design. Zgodnie ze swoją nazwą Pencil przypomina przerośnięty ołówek, zwłaszcza jeśli zdecydujemy się na nieco droższą wersję z korpusem wykonanym z drewna, i chociaż nie da się ukryć, że na pierwszy rzut oka nie sprawia on wrażenia najwygodniejszego rysika na świecie, to jednak nie można mu odmówić pewnego uroku. Jego najważniejszą cechą nie jest jednak wygląd a dodatkowe funkcje, które aktywują się podczas gdy używamy go wraz z wspomnianą aplikacją Paper. Wtedy to tablet przestaje reagować na dotyk dłoni, co pozwala na swobodne położenie ich na ekranie, tak jak zrobilibyśmy to w przypadku normalnej kartki papieru (istnieje też możliwość rozmazywania rysunków palcami).

Końcówka rysika służy natomiast jako gumka, umożliwiająca wymazywanie popełnionych błędów. Akcesorium komunikuje się z tabletem za pomocą technologii Bluetooth i wyposażone jest w baterię ładowaną przez złącze USB. Należy jednak pamiętać, że wszystkie dodatkowe funkcje będą działać jedynie w przypadku tabletów z ekranem Retina (w przypadku starszych modeli iPada i tabletów innych firm Pencil będzie działać tak jak normalny rysik).

Niestety, dobre wrażenie psuje nieco cena, która wynosi 59,95 dolarów za wersję z drewna i 49,95 dolarów za wersję z aluminium. Za taką samą, bądź niewiele wyższą kwotę, można już bowiem kupić całkiem profesjonalny rysik, który co prawda nie wygląda tak dobrze, ale za to ma znacznie większą funkcjonalność i oferuję współpracę z więcej niż jedną aplikacją. Więcej informacji na temat rysika Pencil znajdziecie na oficjalnej stronie producenta.

Komentarze

 • Tomash

  Kalka z The Verge.

  • Tomash

   I nieścisłości:

   “Za taką samą, bądź niewiele wyższą kwotę, można już bowiem kupić całkiem profesjonalny rysik, który co prawda nie wygląda tak dobrze, ale za to ma znacznie większą funkcjonalność i oferuję współpracę z więcej niż jedną aplikacją.”
   – Jaki rysik POJEMNOŚCIOWY jest ‘profesjonalny’ i ma większą funkcjonalność?

   “Należy jednak pamiętać, że wszystkie dodatkowe funkcje będą działać jedynie w przypadku tabletów z ekranem Retina”
   – Nie chodzi o ekran, tylko o wsparcie Bluetooth 4.0

   • BartG

    “- Jaki rysik POJEMNOŚCIOWY jest ‘profesjonalny’ i ma większą funkcjonalność?”

    PARÓWKA – można ją zjeść jak się iPad rozładuje :))

   • BartG

    Parówką mozna też działać w rękawiczkach na mrozie (sprawdzone) i ręka nie marznie :)

 • Bulwa

  Powiedzcie jaki rysik z większa funkcjonalnością, za podobna cenę, mozna kupić? Serio pytam.

 • Numernapis

  W porównaniu do rysika z Note 10.1 to ten jest paskudny.

 • chcęto

  gdzie ja to mogę kupić ?!

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona