Ważne

Nokia prezentuje HERE Maps w wersji na Windows 8

Nokia Lumia 2520

Nokia HERE Maps to darmowa aplikacja służąca do nawigacji, posiadająca kilka ciekawych funkcji skutecznie odróżniających ją od konkurencji. Początkowo była ona zarezerwowana jedynie dla posiadaczy telefonów z serii Lumia (podobnie zresztą jak towarzyszące jej HERE Transit, HERE Drive i HERE Miasto w obiektywie) jednak po jakimś czasie pojawiła się też na innych urządzeniach z Windows Phone 8 oraz iOS. Już niedługo do grona jej użytkowników dołączą również posiadacze tabletów z systemem Windows 8.

Wszystko wskazuje jednak na to, iż Nokia chce by nowe wcielenie HERE Maps wzorem poprzednika zaczęło swój byt jako tytuł ekskluzywny. Pierwszym (i jak na razie jedynym) urządzeniem z systemem Windows 8 które otrzyma dostęp do tej aplikacji będzie bowiem Lumia 2520, czyli debiut Nokii na rynku tabletów internetowych, który powinien trafić do sprzedaży jeszcze przed końcem tego roku. Biorąc pod uwagę stosunkowo niewielki wybór tabletów wyposażonych w “okienka” taka aplikacja może okazać się dość solidną kartą przetargową w walce o klienta, zwłaszcza że na dużym ekranie prezentuje się ona naprawdę bardzo dobrze.

Komentarze

  • Karpaj

    Jedynym ratunkiem dla tego tabletu, jest jak najszybsze ogłoszenie połaczenia WP8 z Win8 RT. Takie coś da naprawdę pokaźną bibliotekę działających aplikacji do nowego systemu.

  • piotrek

    To nic nie da, bo chyba intel nie potrafi zrobić Atoma z GPS i 3G podobny problem ma tez Nvidia ale nie jestem pewien bo moze juz cos sie zmienilo

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona