Wiko VIEW

Archos 101 XS 2 wreszcie oficjalnie zaprezentowany

Archos 101 XS 2

Archos 101 XS 2 był najczęściej pojawiającym się nieoficjalnie w sieci tabletem tego francuskiego producenta w ostatnim czasie. Z każdą kolejną plotką sukcesywnie dowiadywaliśmy się na jego temat coraz więcej. Dziś możemy skonfrontować te wieści z oficjalnymi informacjami ujawnionymi przez Archosa, gdyż model 101 XS 2 wreszcie doczekał się oficjalnej prezentacji. W tym produkcie Archos starał się połączyć interesujące, ale nie high-endowe parametry techniczne z przyzwoitą ceną końcową. Czy mu się to udało? Oceńcie sami.

Archos 101 XS 2 oferuje przede wszystkim ekran o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, czterordzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,6GHz, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej oraz system operacyjny Android w wersji 4.2.2 Jelly Bean (nie wiadomo nic o ewentualnej aktualizacji do 4.3 Jelly Bean lub 4.4 KitKat).

Na jego pokładzie nie zabrakło również GPS, Bluetooth, WiFi, kamerki do połączeń wideo, wyjścia miniHDMI, slotu kart microSD oraz portu microUSB. Do zestawu z tabletem dołączana jest klawiatura Coverboard. Sprzęt nie oferuje aparatu.

Archosa 101 XS wyceniono na 250 funtów brytyjskich. Do sprzedaży trafi w grudniu.

źródło

Komentarze

 • neeeexxxeeetttt

  250 funtów za to cóś?? – niezłe jazdy mają w tym Archosie ;)
  Panowie z Archosu już wymyślono coś takiego jak ekrany FullHD i to w urządzeniach za ok 200-250$

 • zzzzz

  Zawsze śmieję się z gości którzy w komentarzach pod newsami z tanimi tabletami narzekają, że niema 3g. Tutaj ja jestem oburzony, że niama 3g. Tablet za przeszło 1000zł powinien mieć już wszystko. Jak taki produkt ma konkurować z tabletami które teraz kosztują ~700zł (9,7″ , “retina”, A31/RK3188, 2gb ram,…)

 • Na gwiazdkę w biegu niektórzy mogą go kupić na zasadzie – im droższy tym lepszy.

 • Karpaj

  A przypadkiem Nexus 7 nie jest tańszy? :>

  • TomdeX

   No tak bo należy porównywać 7 calowca z 10 calowcem…

   Ale brak kamerki za ponad tysiak? Przecież wideokonferencja przez skype’a to jedna z zalet takich tabletów… Drogo, nie warto. Do tego kijowa rozdziałka i nawet klawiatura tego tabletu nie uratuje.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona