HP wprowadza na chiński rynek linię tanich tabletów Compaq

Chińskiego rynku tabletów internetowych na pewno nie można nazwać ubogim. Obfituje on w sprzęt produkowany zarówno przez znane na całym świecie marki, jak i lokalnych twórców i importerów. Z racji swojej różnorodności i chłonności, jest idealnym miejscem na debiut nowych urządzeń. Jednym z tych, którzy chcą zaistnieć w Chinach, jest amerykański koncern Hewlett-Packard i jego linia tabletów Compaq.

Żaden z trzech zaprezentowanych modeli nie może pochwalić się nowoczesną specyfikacją. Można ją nazwać co najwyżej porządną, jeśli nie przeciętną. Tablety wyposażono w system operacyjny Android 4.2 Jelly Bean, energooszczędny, czterordzeniowy układ Allwinner A31S z procesorem graficznym PowerVR SGX544MP2, 1GB RAM i od 8GB do 16GB pamięci wewnętrznej. HP Compaq 7 ma niskiej jakości, 7-calowy ekran TN o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, który w bliźniaczym i nieco droższym modelu Compaq 7+ został zastąpiony przez matrycę IPS o takich samych parametrach. Trzeci z tabletów, HP Compaq 8, to odpowiednik iPada mini pierwszej generacji. Jego producent zdecydował się na zastosowanie wyświetlacza IPS o rozdzielczości 1024 x 768 pikseli.

Ceny nowych tabletów HP zaczynają się od 999 Yuanów, czyli 160 dolarów.

via Liliputing

Komentarze

 • ASDF

  Compaq (już tak mi się utarło) kojarzy mi się ze sprzętem wysokiej jakości, nie do zajechania, mającym służyć latami(mam dowody rzeczowe).

  Lecz co HP robi (oczywiście nie na początku po przejęciu, lecz dopiero od jakiegoś czasu) z marki Compaq to się w pale nie mieści – markuje tą nazwą niszowe produkty ze swojej oferty.
  Gdyby postawić jakiego nowy sprzęt z serii HP ‘Compaq’, obok nawet starszego HP Compaq, lub jeszcze lepiej prawdziwego COMPAQ to wygląda jak jednorazówka przy przyrównywaniu jakości.

 • mp

  Z HP Compaq nc6320 zakupionego w 2002 roku korzystałem kilka dobrych lat i był nie do zdarcia.

  Nadanie taniemu i słabemu tabletowi marki Compaq to prawie jak zniewaga.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona