Ważne

Apple ma 29,6% udziałów w rynku tabletów. Samsung powoli goni: 20,4%

Podczas gdy sprzedaż iPadów wciąż stoi na tym samym poziomie (ostatni i poprzedni kwartał bieżącego roku, ale i trzeci kwartał ubiegłego roku – cały czas ok. 14 milionów sprzedanych egzemplarzy), pozostali rynkowi gracze radzą sobie coraz lepiej, dzięki czemu w ręce końcowych klientów trafia więcej i więcej sprzętu innych marek. Tym samym procentowy udział Apple w rynku tabletów sukcesywnie maleje…

Z najnowszych danych opublikowanych przez IDC wynika, że w trzecim kwartale 2013 roku do Apple należało 29,6% rynku (w analogicznym okresie ubiegłego roku było to 40,2%). Po piętach firmie z Cuperino depcze Samsung, który może się pochwalić już 20,4-procentowym udziałem w rynku (rok wcześniej: 12,4%). Trzecie miejsce podium należy do Asusa, który posiada 6,6% rynku. Pozostałe miejsca piastują mniej widoczni gracze: Lenovo (4,8%) oraz Acer (2,5%).

W trzecim kwartale bieżącego roku na rynek zostało dostarczonych 47,6 miliona tabletów, natomiast rok wcześniej: 34,8 miliona. Daje to wzrost na poziomie 36,7% rok do roku. I raczej nic nie wskazuje na to, by w najbliższych miesiącach tendencja wzrostu popularności tabletów miała ulec zmianie. Oczywiście ku naszej uciesze.

Powyższe świetnie obrazuje niniejsza tabelka:

Apple ma 29,6% udziałów w rynku tabletów. Samsung goni: 20,4%

źródło

Komentarze

 • mati9815

  A najwięcej chińskie :P

  • neeeexxxxeeet

   “chińskich” to w tym zestawieniu raczej nie ma, jakby były to by trzeba dodać + 10 mln sztuk…. i procenty by były zupełnie inne i z niekorzyścią dla “przodujacych”

 • Darryyjjuuszzz

  Acer i Lenovo też ostro poszły w górę , porównując z zeszłym rokiem :D

 • gruby

  Asus posiada 7,4% udziału w rynku. Poprawcie babola, bo lubię Asusa;)

 • Odpowiednia reklama i wszystko można wcisnąć.

 • zzzz

  Acer i Lenovo zanotowały taki wzrost sprzedaży bo wprowadzili więcej produktów. Niema nad czym się spuszczać.

 • Post Mortem (UK) Ipad

  No szczerze to jestem zaskoczony SAMSUMGIEM choc jakos za nim nie przepadam.

  Niemniej 8% wzrost YoY(year on year) to juz raczej “nie pomalu”,biorac pod uwage nasycenie tego rynku.

  Dodaj do tego pierwszy spadek(od 2003) od dekazy przychodow ze sprzedazy Apple i widac ze apple musi schodzic z marzy( przychod ze sprzedazy Ipada Mini jest o wiele bardziej zblizony do jego kosztow produkcji niz chcby ipada4) .Co tylko swiadczyze ze ta konkurencyjnosc ze strony androida wychodzi nam konsumentow tylko na dobre:)

  Oby tylko tez tablety na Win 8.1 wlaczyly sie do walki( promowanie przez intela,po atrakcyjnej cenie niz chocby nieudany MS Surface Pro) a bedzie jeszcze ciekawiej.

  No i o to chodzi …przeciez apple nie robi (mimo ze sam na codzien uzywam) najdoskonalszego sprzetu(patrz duzo ograniczonych funkcjonalnosci,koniecznosc robienia JB etc) ,ale sprzetu najlepiej skonfigurowanego dla typowego serfujacego glwonie po necie uzytkownika.
  Tym bardziej z zainteresowaniem bede sledzil rozwoj Tabletow PC (nowe atomy ,AMD Temash) jak rowniez nowych kontrsukcji na Androidzie.

  • “Oby tylko tez tablety na Win 8.1 wlaczyly sie do walki( promowanie przez intela,po atrakcyjnej cenie niz chocby nieudany MS Surface Pro) a bedzie jeszcze ciekawiej.”
   .
   Łi tam winda. Jakby Ubuntu na powaznie się właczyło tworząc całe nowe repozytorium pod ARM->telefony/tablety to by było ciekawie. Sam ARM Debianowy już jest kwestia jak sie pod to podłączyć. Biorąc pod uwagę mozliwości (nie tylko pogram do poczty ale cały serwer do listów) to by dopiero popchneło rozwój – paroma kliknięciami miałbyś dowolny serwer&desktop w komórce + mozliwość dowolnych ustawień.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona