Samsung Galaxy Tab 3 Kids od listopada w sprzedaży w Stanach

Samsung Galaxy Tab 3 Kids

Wrześniowe targi IFA 2013 w Berlinie przyniosły nam premierę nie tylko Galaxy Note 3, Galaxy Note 10.1 2014 i Galaxy Gear, ale również 7-calowego tabletu w wersji dla dzieci. Mowa oczywiście o Samsungu Galaxy Tab 3 Kids, którego szczegóły dostępności właśnie zostały ujawnione.

W pierwszej kolejności urządzenie powędruje na rynek amerykański, co raczej nie powinno być dla nas żadnym zaskoczeniem. Pierwszego listopada rozpocznie się przedsprzedaż urządzenia za pośrednictwem najpopularniejszych kanałów sprzedaży internetowej (Amazon, Best Buy, itp.), natomiast wysyłka przewidziana jest na dziesiątego listopada. Tablet został wyceniony na 230 dolarów (z ochronnym silikonowym etui) lub na 250 dolarów (z bardziej odpornym etui z rączką do łatwiejszego przenoszenia tabletu).

Przypomnijmy. Samsung Galaxy Tab 3 Kids to nic innego, jak Galaxy Tab 3 7.0 przystosowany do obsługi przez dzieci. Urządzenie działa pod kontrolą Androida w wersji 4.1 Jelly Bean, ale posiada interfejs ułatwiający korzystanie przez nasze pociechy. Na urządzeniu preinstalowane zostały aplikacje edukacyjne oraz gry, nie obeszło się również bez ustawień kontroli rodzicielskiej (co ważne, możemy zablokować dostęp dzieci do programów znajdujących się poza ich dziecięcym oprogramowaniem).

Urządzenie posiada te same parametry techniczne, co Galaxy Tab 3 7.0. Na jego pokładzie znajdziemy więc 7-calowy ekran o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,2GHz, aparat, kamerkę, slot kart microSD, 8GB pamięci wewnętrznej oraz 1GB RAM.

Podstawowa (“dorosła”) wersja tabletu kosztuje ok. 199 dolarów.

źródło

Komentarze

  • esior

    Ciekawe kiedy i za ile w Polsce. Może Mikołaj córci przyniesie….

  • Arrczi

    Szkoda, że droższy od zwykłego aż o 25%! Marketingowo lepiej by wyszli z ceną identyczną jak zwykły Tab3. :(

  • Samsung chyba kolejny raz sprząta magazyny z historycznych części i montuje w “nowe” sprzety.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona