Ważne

Nowy Messenger od Facebooka na Androida w fazie testów

Nowy Messenger od Facebooka w testach. Zaszło dużo zmian

Czy tego chcemy, czy nie, kontakty międzyludzkie w dużej mierze przeniosły się na Facebooka. Zamiast do mnie zadzwonić czy napisać SMS-a (co równa się kontaktowi natychmiastowemu z mojej strony), niektórzy znajomi wolą napisać na Facebooku, bo… tak jest wygodniej i nic za to nie zapłacą (ale może się to odbić dłuższym oczekiwaniem – nie zawsze mam włączone powiadomienia z Messengera, ale nie zawsze też przejmuję się wiadomościami na niego otrzymanymi). Jeśli namiętnie korzystacie z facebookowej aplikacji, z pewnością ucieszy Was fakt, że drużyna Zuckerberga testuje aktualnie nową wersję programu Messenger.

Pierwszy, krótki rzut oka na nowego Messengera i już zauważamy pierwszą różnicę względem poprzedniej wersji – póki co wizualną. Zmieniły się bowiem kolory – na zdecydowanie jaśniejsze. Ważniejszy jest jednak interfejs aplikacji, który stał się jeszcze bardziej intuicyjny.

Wchodząc do aplikacji na górze mamy belkę do zarządzania Messengerem, zawierającą trzy pozycje: listę konwersacji, znajomych z Facebooka (podzielonych na wszystkich i aktualnie dostępnych) oraz ustawienia. W nich z kolei, wreszcie, mamy możliwość wyłączenia widoczności naszej dostępności na czacie. Co więcej, nawet, jeśli nie mamy danej osoby w znajomych na Facebooku, ale znamy jej numer telefonu, możemy z nią porozmawiać za pomocą Messengera. Usunięta natomiast została możliwość wysyłania SMS-ów przez aplikację.

Ekipa Facebooka twierdzi, że nowa aplikacja jest “szybsza i bardziej niezawodna”. Póki co jest w fazie testów i stopniowo będzie udostępniana kolejnym użytkownikom sprzętu z Androidem.

Jeśli jednak nie możesz się doczekać tej chwili, mam dobrą wiadomość. Plik .apk nowego Messengera jest już dostępny w sieci, więc… kliknij tutaj i ciesz się możliwością testowania aplikacji w najświeższej odsłonie. Pamiętaj jednak, że jest ona wciąż w fazie beta i może zawierać błędy.

źródło, źródło

Komentarze

 • niconozomu

  No to testujemy ^^

 • kamillos

  Po krotkim tescie stwierdzam, ze aplikacja calkiem dobra przejrzysta ale niedopasowa a do facebook.apk…..

  • niconozomu

   Mam podobne odczucia.

 • Mic

  Ja miałem w sklepie jako aktualizacji i żałuję ze ją pobrałem;/

 • Remix

  No to będzie strzał w stopę. Używam Messengera głównie z tego powodu, że nie muszę już używać aplikacji do SMS, gdyż ta funkcjonalność jest zaimplementowana. To bardzo wygodne, mam jedna aplikację do kontaktowania się z ludźmi z FB i wysyłania/odbierania SMS/MMS.

 • jorguś

  ciekawe jakie informacje pobiera sobie z tabletu/smartfonu to cudo – jak znam życie, do dosłownie wszystko. :/

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona