Ważne

Google kupiło FlexyCore

Potężne firmy, takie jak Google, Apple czy Microsoft, mogą pozwolić sobie na luksus wykupywania mniejszych graczy, którzy posiadają potrzebne im technologie. Pozwala to na zwiększenie funkcjonalności ich produktów i działa dużo szybciej (i często taniej) niż samodzielne próby opracowania alternatywnych rozwiązań.

Pula firm wykupionych przez Google powiększyła się o FlexyCore, francuskie przedsiębiorstwo zajmujące się optymalizacją systemu Android. Oprócz współpracy z rozmaitymi firmami produkującymi hardware mieli oni na swoim koncie również kilka aplikacji mających na celu ogólną poprawę działania systemu, w tym całkiem popularny DroidBooster, który niestety zdążył już zniknąć z Google Play. Nowy nabytek kosztował Google “jedynie” 23 miliony dolarów, co wydaje się być całkiem satysfakcjonującą kwotą z punktu widzenia byłego już właściciela FlexCore, który założył swoją firmę ledwie pięć lat temu.

Nie wiadomo jeszcze czy efekty nowego zakupu Google zobaczymy już w najbliższej wersji systemu Android. Można jednak śmiało założyć, że w niedalekiej przyszłości doczekamy się aktualizacji, która sprawi, że system ten będzie działał szybciej i stabilniej, zwłaszcza na słabszych urządzeniach.

źródło

Komentarze

 • Glee

  Jednak uważam ze nowy nexus był dobrym wyborem i kolejny mój tablet to tez będzie nexus lecz 2015. Jeżeli taka wielka firma jak Samsung nie potrafi aktualizować starszych urządzeń to to nie ma sensu.

  • asdf

   bydlaki.

   pewnie ci na zlość w tym samsungu ktoś robi

   • asdf

    a po twojej decyzji o nie kupowaniu Samsungów tylko Nexusów (z czego niektóre Nexusy są produkcji Samsunga) coniektórzy popełnili tam zbiorowe samobójstwo

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona