Ważne

Motorola pracuje nad 6,3-calowym tabletofonem Xplay

Tabletofony pokroju Samsunga Galaxy Note 3 i nadchodzącego HTC One Max należą do nowo powstałej kategorii produktów łączących cechy telefonu komórkowego i kompaktowego tabletu. Ich popularność rośnie z dnia na dzień w tempie, które popycha analityków rynkowych do twierdzeń, że wkrótce do rąk klientów trafi więcej smartfonów z ekranami o przekątnej 5-7″, niż tabletów i przenośnych komputerów. Poparciem dla tej tezy są badania rynkowe przeprowadzone w Azji, z których jednoznacznie wynika, że zapotrzebowanie na tabletofony jest większe niż na większość urządzeń innych typów. Nic dziwnego, że każdy producent elektroniki – bez względu na wielkość i ambicje – chce mieć w swoim portfolio jeden lub dwa telefony z dużymi ekranami. Amerykański koncern Motorola jest jednym z nielicznych, w którego ofercie brak tabletofonu. Jednakże, jak sugerują najnowsze doniesienia, już wkrótce może się to zmienić.

Na chińskim portalu społecznościowym Weibo pojawił się wpis mówiący o smartfonie Droid Quantum (domniemanym następcy popularnego w Stanach Zjednoczonych modelu Droid Ultra) oraz tabletofonie nazwanym Motorola Xplay. Urządzenie ma być wyposażone w ogromny, bo 6,3-calowy, pojemnościowy ekran dotykowy o wysokiej rozdzielczości i system operacyjny Android. Ponieważ od kilku miesięcy Motorola jest częścią Google, istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to Android 4.4 KitKat, którego premiera powinna mieć miejsce jeszcze w tym miesiącu. Na ten moment to wszystkie informacje, jakie posiadamy na temat Motoroli Xplay. 6,3-calowy ekran postawi ją na równi z obecnymi goliatami rynku: Sony Xperią Z Ultra oraz Samsungiem Galaxy Mega 6.3 (GT-I9205). Co sądzicie o wyświetlaczu o tak dużej przekątnej? Czy nie lepiej kupić 7-calowy tablet i cieszyć się dodatkowymi centymetrami przestrzeni roboczej? Z drugiej strony, jeśli Motorola odważy się zainwestować w odpowiednie dodatki do oprogramowania i dedykowany rysik, Xplay może stać się ciekawą alternatywą dla tabletofonów z serii Samsung Galaxy Note.

via G for Games

Komentarze

 • Johnykalesony

  Xplay = następca xperia play?

 • biscuit

  ” Amerykański koncern Motorola jest jednym z nielicznych, w którego ofercie brak tabletofonu.”

  I jednym z nielicznych, które mają jedynie jedną słuchawkę w ofercie :) zastanawiam się jakim cudem ten producent jeszcze istnieje, sprzedaż Moto X nie jest imponująca.

  • Ja(ten prawdziwy)

   Gógl kupił Motorolę.

 • aaa

  Ale porządnego rysika to nikt poza Samsungiem dać nie potrafi. :/

 • rbodych

  i tak w Polsce go nie będzie :/ a szkoda bo jest tam kilka modeli z których coś dla siebie bym wybrał.

 • mitusm

  mega 6.3 wypas, note2 nie ma startu :)

 • tijsseno

  Motorola nie ma jednego telefonu. Wciąż popularny w sprzedaży (oczywiście nie w europie) jest Droid MAXX czy Droid Ultra. Moto X jest ostatnim telefonem. W sumie nigdy nie broniłem moto ale robi to na co mu pozwalają fundusze. Google nie chce inwestować to Moto nie wypuszcza telefonów, proste :)

  A sprzedaż Moto X nigdy nie miała być imponująca, to nie jest typowy flagowiec, biorąc pod uwagę podzespoły i tak dobrze im idzie. To jest telefon Made by USA i na tym położono nacisk. Kto patriota ten kupił :P

  Rysik jak w Galaxy note jest bardzo mozliwy u kazdego producenta. Wystarczy zapłacić tylko krocie za ekran od Wacom i będzie xD.
  Widać tylko Samsung się umiał z Wacom dogadać :)

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona