Ważne

Samsung sprzedał już 40 milionów Galaxy Note (z czego 30 milionów to Galaxy Note 2!)

20130926-180220.jpg

Świat pokochał tabletofony. Początkowo wydawało się, że duże smartfony (małe tablety?) są jedynie przejściowym trendem, który szybko minie, jednak okazało się, że stworzenie tego segmentu rynku było strzałem w dziesiątkę. Dowodem na to niech będzie choćby sprzedaż serii tabletofonów koreańskiego koncernu – Galaxy Note. Dziś dowiedzieliśmy się, że urządzenia dotychczas do niej należące sprzedały się w ilości aż czterdziestu milionów sztuk na całym świecie.

Jednak ogólna liczba sprzedanych egzemplarzy nie jest aż tak bardzo interesująca, jak szczegółowe informacje dotyczące sprzedaży poszczególnych modeli. Z opublikowanych przez FocusTaiwan informacji wynika, że Galaxy Note pierwszej generacji rozszedł się w ilości dziesięciu milionów sztuk. Resztę natomiast, czyli aż trzydzieści milionów, stanowi sprzedaż Galaxy Note 2 dostępnego na półkach sklepowych od prawie dwunastu miesięcy. Ładne wyniki!

Ciekawe jak będzie wyglądała sprzedaż Samsunga Galaxy Note 3, który właśnie debiutuje w Polsce (szczegóły powinniśmy poznać dziś wieczorem). Więcej informacji na jego temat znajdziecie w tym wpisie.

źródło

Komentarze

 • Hub

  A jest jakaś informacja o cenie?

 • michas
  • janko

   Nie walneli sie o tysiac zlotych w cenie? :)

   • Nie – cena oficjalna musi “ciągnąć” towar do góry. Poza tym wtedy też łatwiej jest sprzedać towar kanałami dystrybucji.

 • Marcin “Azawakh ” Wojciechowski

  Też uważam, że urządzenia pokroju Note czy Ascend Mate albo i Xperie Z Ultra to strzał w10 i znakomicie zastępują wiekowe kieszonkowe komputery PDA. To ich spadkobiercy albo PDA odkryte na nowo. Moim zdaniem są to już tablety a nie smartphone a dokładniej należałoby je mikrotabletami z funkcją dzwonienia a Samsungowi trzeba pogratulować dobrej sprzedaży mikrotabletów z linii Note. Apple może się chwalić ilością sprzedanych iPhonów to i Samsung też może.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona