Ważne

Overmax prezentuje Solution 7 II i Solution 10 II: GPS, 3G z dual SIM i Bluetooth

Coraz łatwiej na polskim rynku znaleźć urządzenia z 3G, Bluetooth i GPS będące tańszymi alternatywami dla sprzętu znanych, światowych koncernów. Dziś dołączyły do nich dwa produkty firmy Overmax: Solution 7 II i Solution 10 II. Oba z czterordzeniowymi procesorami i systemem operacyjnym Android 4.2 Jelly Bean. Co więcej, oba pełnią również rolę telefonu – pozwalają wykonywać połączenia telefoniczne i wysyłać wiadomości SMS/MMS. Spójrzmy na bardziej szczegółowe dane na ich temat.

Na pierwszy ogień weźmy mniejszego z modeli, Overmax Solution 7 II. W jego przypadku najbardziej można się przyczepić do dwóch komponentów: ekranu o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli oraz akumulatora o pojemności 3600 mAh. Pozostałe parametry są niezłe. Na jego pokładzie znalazło się miejsce dla czterordzeniowego procesora 1,5GHz, 1GB RAM, 8GB pamięci wewnętrznej, aparatu 5 Mpix, kamerki 2 Mpix, WiFi, 3G z dual SIM i obsługą Aero2. Oferuje także wyjście HDMI, slot kart microSD, port microUSB i Bluetooth.

Jaki jest większy produkt Overmax, Solution 10 II? Zdecydowanie ciekawszy od 7-calowego. Do dyspozycji użytkownika oddany zostaje sprzęt z ekranem IPS o przekątnej 10,1″ i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, akumulatorem 7000 mAh, czterordzeniowym procesorem 1,5GHz oraz 16GB pamięci wewnętrznej. Oprócz tego otrzymujemy aparat 5 Mpix, kamerkę 2 Mpix, WiFi, Bluetooth, GPS, microHDMI, microUSB i microSD.

Obie tabletowe nowości Overmax trafią na półki sklepowe pod koniec października. Ich cena nie została ujawniona.

Solution 7 II i Solution 10 II Solution 7 II i Solution 10 II

ź: Overmax

Komentarze

 • AK

  Czy Overmax Solution 10 II też posiada modem 3g?

 • ericson

  Sprzęt zapowiada się fajnie, ale 6 miesięczna gwarancja na ekran dotykowy to jest komedia i rozbój w biały dzień.

 • BHM

  Dobrze rozumiem, że “Solution 10 II” to taki “Steelcore 10 III”, do którego Overmax dodał GPS i 3G? A co zabrali?

  • Will98

   Procesor
   Steelcore 10 III-4×1.6
   Solution 10 II-4×1.5

 • Zanirakos

  Zakładam że do sprzedaży na ich stronie zjawi się dopiero pod koniec listopada

 • Artur

  Przecież tego typu tablet to żadna rewelacja, niema nic nowego nic ciekawego, parametry takie sobie 1gb ram to dziś taka ewidentna podstawa. Myślę że z tymi parametrami powinien kosztować 500zł nie więcej

 • pelass

  W Selgrosie od dziś za 490 zł (wersja 7 cali)

 • bortek
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona