Wiko VIEW

Nowości HP: Slate 7 Extreme, Slate 7 HD, Slate 8 Pro i Slate 10 HD

Nowości HP: Slate 7 Extreme, Slate 7 HD, Slate 8 Pro i Slate 10 HD

Do niedawna w ofercie Hewlett Packard można było znaleźć tablety, które spokojnie policzylibyśmy na palcach jednej ręki. Dopiero ostatnio firma zaczęła znacznie rozszerzać swoje portfolio. Dziś poinformowała o premierze aż czterech nowych urządzeń. Poznajcie następujące modele: Slate 7 Extreme, Slate 7 HD, Slate 8 Pro i Slate 10 HD, na temat których parametrów technicznych póki co znamy jedynie wybrane szczegóły.

HP Slate 7 Extreme to 7-calowy sprzęt z ekranem o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, działający dzięki czterordzeniowemu procesorowi NVIDIA Tegra 3. Jedną z jego największych zalet jest obecność rysika chowanego w obudowie oraz dedykowanych aplikacji obsługiwanych stylusem, a także ekranu, który podczas odręcznego pisania po nim nie reaguje na przypadkowe dotknięcie go ręką.

Kolejnym zaprezentowanym modelem jest HP Slate 8 Pro z ekranem 8-calowym o rozdzielczości 1600 x 1200 pikseli (4:3) i systemem Beats Audio, podobnie jak kolejne dwa urządzenia. Za jego pracę również odpowiadają cztery rdzenie w postaci Tegry 4.

Na temat pozostałych dwóch produktów HP, Slate 7 HD i Slate 10 HD, nie wiemy zupełnie nic oprócz tego, że działają pod kontrolą Androida (nie wiadomo w której wersji), oferują 4G oraz Beats Audio, a ich przekątna to, odpowiednio, 7 i 10,1″ – oba mają mieć rozdzielczość HD.

Nowe tablety HP trafią do sprzedaży w listopadzie w nieznanej aktualnie cenie.

źródło, źródło

Komentarze

 • mały kazio

  Ten 8 pro wygląda kusząco.

 • miszcz

  Slatebook miał trafić do sprzedaży w Polsce w lipcu, a nie ma go do tej pory (mimo że nadal widnieje taka informacja na oficjalnej stronie), także ja dziękuję za taką firmę.

 • janko

  No, nareszcie 8″ 1600×1200, a nie jakieś coraz bardziej odleciane w kosmos rozdzielczości na wąskich “telefonicznych” ekranikach 7″.

  Tylko cena pewnie będzie z księżyca, a dostępność zerowa. No i jeśli bez 3G, to temu panu już dziękujemy.

 • bo1

  OOO tu trzeba zaznaczyć że ten 8 pro to (chyba) pierwszy tablet ipadominipodobny ale o rozdzielczości wyższej. coś apple się spóźnia …mowie o 4:3 bo panoram jest dużo.

 • mk

  plus slate 21 ktorego wlasnie nabylem:-)

 • karol_ck

  Witam : )
  pytanko:
  o co chodzi z twierdzeniem ze strony: http://www.phonearena.com/phones/HP-Slate-8-Pro_id8151 w skecji Cons:
  – Lacks microSD slot for storage expansion
  – The camera lacks autofocus
  – The camera lacks flash
  – No front-facing camera,
  skoro trochę dalej w Feature mamy: Mass storage device oraz tu: http://reviews.cnet.com/tablets/hp-slate-8-pro/4505-3126_7-35827839.html zdanie: “The tablet houses a Micro-HDMI port and microSD card expansion slot, […]”? Chyba przestanę zaglądać na zagraniczne serwisy i zostanę tylko tu ;) Pozdrawiam

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona