Ważne

Google Chrome 30 zoptymalizowany dla iOS 7 trafia do App Store

Ostatnimi czasy bardzo dużo mówi i pisze się o nowym systemie Apple dla smartfonów i tabletów spod znaku nadgryzionego jabłuszka – iOS 7. Jednym się on podoba, innym nie, niektórzy narzekają na ikonki, niektórzy na wydajność na starszych konstrukcjach. Faktem jest jednak, że żaden system operacyjny – nawet ten najlepszy – nie będzie wartościowym dla końcowego użytkownika jeśli nie będzie zaopatrzony w odpowiednią ilość zoptymalizowanych i przydatnych aplikacji. iOS 7 powoli w te przystosowane do nowego interfejsu się bogaci, a do grona odświeżonych programów dołączyła właśnie przeglądarka Google Chrome w wersji 30.

Google odświeżył wygląd swojej przeglądarki, która teraz dobrze integruje się z wyglądem nowego systemu Apple. Jednak aktualizacja ta nie zawiera jedynie poprawek wyglądu, bowiem okazuje się, że od teraz fani Google Apps będą jeszcze bardziej zadowoleni z działania usług Google na ich iUrządzeniach. Chrome zacieśnia integrację pomiędzy przeglądarką a aplikacjami YouTube, Gmail, Mapy czy Google Plus, pozwalając otwierać linki do tych usług bezpośrednio w  dedykowanych programach. Znacznie ulepszone zostało wyszukiwanie głosowe, które zezwala użytkownikom na bardziej precyzyjne pytania i zwraca bardziej precyzyjne odpowiedzi (można np. bez problemu dopytywać o szczegóły dot. poprzedniej odpowiedzi).

W przypadku iPada z iOS 7, Chrome w wersji 30 ma zaoferować lepsze działanie w trybie pełnoekranowym. Nie obyło się też bez kolejnych poprawek bezpieczeństwa i stabilności.

Program znajdziecie w sklepie App Store pod tym adresem.

Źródłoźródło 2

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona