Ważne

Premiera iPada 5 i iPada mini drugiej generacji może się odbyć 15 października

Konferencje prasowe organizowane przez Apple to jedne z najważniejszych wydarzeń technologicznych roku. Przybywają na nie dziennikarze z całego świata, by z zapartym tchem oglądać prezentacje nowych generacji telefonów, tabletów, odtwarzaczy muzycznych, komputerów i laptopów. Na ostatniej tego typu imprezie światło dzienne ujrzały iPhone 5S i 5C, które w ciągu kilkunastu sekund trafiły na strony główne największych portali branżowych. Wiele wskazuje na to, że już wkrótce Apple po raz drugi w bardzo krótkim czasie opanuje internet, albowiem do sieci trafiła informacja o specjalnej konferencji prasowej zaplanowanej na piętnastego października.

Jak twierdzi francuski serwis MacGeneration, jej tematem będzie to, co nas interesuje najbardziej: tablety internetowe. Na prezentacji najprawdopodobniej zobaczymy iPada piątej generacji i nowego iPada mini. Jeśli wierzyć przeciekom, pierwsze z urządzeń będzie mogło pochwalić się nieco zmienionym wzornictwem, na które złoży się cieńsza i lżejsza obudowa, podwójne głośniki stereo na tylnym panelu oraz węższa ramka wokół ekranu. Choć na papierze różnica w wymiarach iPada czwartej i piątej generacji jest niewielka (w sieci pojawiły się porównania obudów obu tabletów), wizualnie iPad 5 prezentuje się lepiej i nowocześniej. iPad mini ma zachować gabaryty i wygląd, lecz zyskać ekran o rozdzielczości wyższej niż obecne 1024 x 768 pikseli. Tablety będą pracować pod kontrolą systemu operacyjnego iOS 7 (tytułem przypomnienia, dziś udostępniono aktualizację dla iPada mini, iPada 2 i iPada z wyświetlaczem Retina), a ich mózgiem najpewniej będzie nowy układ Apple A7 z dodatkowym procesorem M7 odpowiedzialnym za interpretację danych pochodzących z akcelerometru, żyroskopu i kompasu. Tablety mogą mieć także czytnik linii papilarnych umieszczony w pokrytym szafirowym szkłem przycisku Home.

Apple niewątpliwie pracuje nad nową generacją tabletów, ale czy zobaczymy je piętnastego października? Nie będziemy mieli pewności, dopóki do skrzynek mailowych dziennikarzy nie trafią zaproszenia na konferencję. Tymczasem czekajmy cierpliwie i miejmy oczy szeroko otwarte.

via Tablet-News

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona