Wiko VIEW

Apple udostępnia starsze wersje aplikacji z App Store

W idealnym świecie Apple wszyscy użytkownicy urządzeń z systemem iOS każdego roku zgodnie przerzucają się na nowszy model, radośnie oddając przestarzały sprzęt do utylizacji. Rzeczywistość jest jednak (na szczęście) nieco inna, i całkiem sporo osób nadal korzysta z urządzeń starszej generacji, które niestety nie współgrają zbytnio z nowszymi wersjami aplikacji.

Od teraz jednak sytuacja ta uległa zmianie. W App Store pojawiła się bowiem możliwość pobierania aplikacji w ostatniej wersji kompatybilnej z naszym urządzeniem. Dzięki temu posiadacze starszych modeli, takich jak chociażby iPada pierwszej generacji, mogą korzystać z większości popularnych aplikacji które już dawno porzuciły wsparcie dla tego urządzenia. Co ciekawe, funkcja ta nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona przez Apple, a światło dzienne ujrzała dopiero, gdy przypadkowo natknął się na nią jeden z użytkowników serwisu Reddit.

Trzeba przyznać, że jest to dość miły gest ze strony firmy Apple, która nie jest raczej znana z rozpieszczania użytkowników starszych modeli.

Komentarze

 • spawnn

  “Trzeba przyznać, że jest to dość miły gest ze strony firmy Apple, która nie jest raczej znana z rozpieszczania użytkowników starszych modeli.”

  Wiele Apple można zarzucić, choć wsparcia dla starszych urządzeń to Android i inne systemy niestety mogą tutaj pozazdrościć (nawet Nexusy), bo ponad 3 letni iP 4 jeszcze dostał iOS 7, a z tabletów – ponad 2,5 letni iPad 2. Urządzenia Apple akurat dostają długo i szybko aktualizacje, więc zarzucić im braku dbania o starszy sprzęt raczej nie można… Ba, czasem nawet za długo (vide iP 3GS z iOS 5, z którym sobie kłopotliwie radził z uwagi na słabe bebechy).

  Więc w tym przypadku raczej mamy przykład _Kolejnego_ ukłonu w stronę posiadaczy starszych urządzeń przez Apple.

  I żeby nie było – do fana Apple mam daleko :P Jedynie posiadam starego iPada 1 generacji z portfolio tej firmy, któego nota bene i tak zmieniam na WIn 8.1, niech tylko Bay Trail zawita w sklepach :D

  • elcede

   Tak jak najbardziej przy tak małej liczbie modeli wsparcie naprawdę długie. Mnie tylko zastanawia teraz jedno: czy taki ruch, nie jest właśnie po to, żeby to wsparcie skrócić? Chodzi o to, że teraz np najnowszy system dostanie tylko najnowszy iPhone + jego poprzednik, a reszta zostaje z tym co ma, bo w sklepie dalej mogą pobierać aplikacje, które wspierają ich wersję systemu? Nie śledzę w sumie poczynań Apple w tym względzie i może to błędne założenie bo i tak użytkownicy iPhone zawsze chcą mieć najnowsze dziecko firmy.

   • spawnn

    Małej jak małej, mniej wiecej takiej samej co inne firmy, bo oczywiscie mówię tylko o flagowcach, bo by wypadało by adroidowi producenci przynajmniej swoje flagowe produkty w miarę aktualizowali, ale nawet z tym niestety są daleko za Apple (jako posiadacz galaxy S2 czuję się wręcz wyróżniony że jeszcze na 4.1 się załapałem :P)

    Czy będzie jak mówisz, zobaczymy… Możliwe, jeżeli będą chcieli przyśpieszyć przechodzenie w całości na system 64 bitowy, ale jako że nowopokazany 5C jeszcze śmiga na 32, to myślę że jednak tak prędko to się nie stanie i raczej dalej będą znośnie aktualizowane urządzenia aż do ich śmierci naturalnej w sumie.

 • Post Mortem (Uk,ROI) ipad

  Wszystko owszem fanie z aktualizacjami ale coraz bardziej aktualizacja to kosmetyka na najwazniejszym celem apple jest zalatanie wszelkich dziur czy tez lepiej moznaby powiedziec mozliwosci JB ich urzadzen.

  I tak pod pozorem marchewki dostajesz kolejny ciasny kaganiec.O apple mozna wiele powiedzic ale raczej klientow to traktuje tylko przedmiotowo.

  • Shadok

   co ty tu znowu smrodzisz trollu pospolity ? jaki kaganiec pod pozorem marchewki ? czy ktoś może tego człowieka uciszyć ? Pod każdym artykułem o apple ten frustrat musi dosrać swoją chorą filozofię ! Lecz się człowieku, pewnie jesteś młody i całe życie przed tobą…

 • Kamil

  Czy może ktoś z Was ma w tej chwili problem z aktywacją urządzenia Apple?

 • Kaamil

  Bardzo, ale to bardzo miły gest ze strony Apple! Miałem już zmieniać mojego 3G na jakiegoś Samsunga, bo nie mogłem instalować NIC a tu taka niespodzianka! Zostanę przy tej wspaniałej firmie jeszcze dłużej. To tylko umocniło mnie w chęci kupna następnego modelu, gdyż widać że Apple dba o każdego. Wspaniale :)

  • Post Mortem (UK) Ipad

   No dba…. i to szczegolnie o swoja sakiewke;)
   Cos za krotko masz przygode z apple.Tu ci dadza a tam po cichu odejma,zablokuja,obkroja itp ale pozytywny marketing musi byc:)

   fakt mistrzostwo nie w design ale w PR,tutaj jeszcze dlugo applowi nikt nie zagrozi.

   • iPhone 3GS

    No niestety kroją mocno, posiadam iPhone 3GS no i iOS 6 jest tak obkrojony że nawet SIRI nie działa.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona