Ważne

Apple udostępnia starsze wersje aplikacji z App Store

W idealnym świecie Apple wszyscy użytkownicy urządzeń z systemem iOS każdego roku zgodnie przerzucają się na nowszy model, radośnie oddając przestarzały sprzęt do utylizacji. Rzeczywistość jest jednak (na szczęście) nieco inna, i całkiem sporo osób nadal korzysta z urządzeń starszej generacji, które niestety nie współgrają zbytnio z nowszymi wersjami aplikacji.

Od teraz jednak sytuacja ta uległa zmianie. W App Store pojawiła się bowiem możliwość pobierania aplikacji w ostatniej wersji kompatybilnej z naszym urządzeniem. Dzięki temu posiadacze starszych modeli, takich jak chociażby iPada pierwszej generacji, mogą korzystać z większości popularnych aplikacji które już dawno porzuciły wsparcie dla tego urządzenia. Co ciekawe, funkcja ta nie została jeszcze oficjalnie przedstawiona przez Apple, a światło dzienne ujrzała dopiero, gdy przypadkowo natknął się na nią jeden z użytkowników serwisu Reddit.

Trzeba przyznać, że jest to dość miły gest ze strony firmy Apple, która nie jest raczej znana z rozpieszczania użytkowników starszych modeli.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona