Wiko VIEW

HTC One Max: czytnik linii papilarnych, nowe zdjęcia i pełna specyfikacja

HTC One Max miał ujrzeć światło dzienne podczas tegorocznych targów technologicznych IFA w Berlinie, lecz tak się nie stało. W zamian otrzymaliśmy bogaty zestaw informacji i zdjęć urządzenia. Dzięki najnowszym przeciekom wiemy, że nadchodzący tabletofon HTC będzie mógł pochwalić się 5,9-calowym, pojemnościowym ekranem dotykowym o rozdzielczości HD 1080p (1920 x 1080 pikseli), czterordzeniowym procesorem taktowanym zegarem 1,7 GHz, 2GB RAM, 16GB pamięci wewnętrznej, akumulatorem 3300 mAh i systemem operacyjnym Android w wersji 4.3. Specyfikacja pokrywa się z wcześniejszymi doniesieniami, a dziś została potwierdzona przez jednego z użytkowników chińskiego portalu społecznościowego Weibo, który miał kontakt z urządzeniem.

Oprócz listy podzespołów, do sieci trafiło kilka szczegółowych zdjęć HTC One Max. Nie jest to pierwsza sytuacja, w której tabletofon przedpremierowo ukazuje swoje oblicze, lecz tym razem jest czymś więcej niż pustą wydmuszką obudowy. Telefon został złożony i włączony, dzięki czemu wiemy, że działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android z nakładką graficzną Sense 5. Na tyle jego przypominającej smartfon HTC One obudowy widnieje charakterystyczny otwór, który zdarzyło nam się widzieć wcześniej. To czytnik linii papilarnych, czyli dodatek przydatny, lecz do niedawna ignorowany przez producentów. Po niedawnej premierze iPhone’a 5S z podobnym wynalazkiem umieszczonym w przycisku Home, czytniki linii papilarnych zyskały na popularności i na pewno zobaczymy je zarówno w telefonach, jak i tabletach.

HTC One Max wyglądem przypomina smartfon HTC One, lecz nie jest identyczny. Oprócz czytnika linii papilarnych na tylnym panelu, urządzenia różnią się ramką okalającą obudowy; w przypadku tabletofonu jest ona w całości wykonana z plastiku.

via BGR

Komentarze

  • uze

    W dziwnym miejscu ten czytnik i w dodatku sam jest dziwny.
    Zupełnie nie przypomina ThinkPadowych, Dellowych, czy choćby znanego z Moto Atrix… Ale może dlatego, że na wspomnianych palcem trzeba przeciągnąć, a tu pewnie wystarczy dotknąć… Już widzę jak będzie wypalcowane szkiełko aparatu jeśli ktoś będzie korzystał z takiej blokady ;)

  • O nie.. Plastik?

    • Może od środka będzie czymś wzmocnione – ale na pewno nie blachą bo to zakłóci to odbiór fal GSM czy GPS.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona