Ważne

Cube Talk 7 – prawdopodobnie najtańszy tablet z 3G

Cube Talk 7 - najtańszy tablet z 3G?

Cube możecie kojarzyć głównie jako małą, chińską firmę, odpowiedzialną za produkcję tanich, aczkolwiek interesujących tabletów (jakby nie było, to jedna z bardziej znanych firm z Chin). Odkąd jednak sieć obiegła informacja o tablecie Cube Talk 7, skojarzenie może być bardziej dokładne – najtańszy tablet z 3G na świecie. Urządzenie wycenione zostało na 65 dolarów w wersji podstawowej. Wbrew pozorom, parametry techniczne Cube Talk 7 są warte zainteresowania.

Urządzenie zostało wyposażone w 3G, które umożliwia nie tylko korzystanie z sieci w miejscach, w których jest zasięg sieci komórkowych, ale również wykonywanie połączeń telefonicznych. Są dwie wersje modelu: Talk 7 z rozmowami w sieciach GSM (65 dolarów) oraz Talk 7s z obsługą sieci WCDMA (81 dolarów).

Pozostałe dane ze specyfikacji modelu obejmują przede wszystkim wyświetlacz o przekątnej 7″ i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli (trudno w to uwierzyć, ale nawet chińskie źródło podaje właśnie taką rozdziałkę – bardziej prawdopodobne jest jednak 1024 x 600; chyba, że jego ekran ma 7,85″ – wtedy 1024 x 768 będzie prawidłową wartością), GPS, Bluetooth, dwurdzeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,3GHz, aparat 5 Mpix, WiFi oraz akumulator o niezadowalającej pojemności wynoszącej ledwie 3000 mAh. Całość pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.2 Jelly Bean.

Cube Talk 7 ma trafić do sprzedaży w ciągu najbliższych kilku tygodni. Możemy się spodziewać, że pojawi się również w Polsce (np. jako Shiru).

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona