Wiko VIEW

Ramos zapowiada nową serię tabletów z procesorami Intel

Firma Ramos przez ostatni rok swojej działalności zdążyła już trochę poeksperymentować, wydając na świat tablety wyposażone w procesory mniej lub bardziej znanych producentów. W ciągu ostatnich kilku miesięcy mieliśmy więc okazję poznać modele uzbrojone w takie układy jak Actions ATM7029, Exynos 5250 czy Rockchip RK3188. Dziś zapowiedziana została nowa seria tabletów tej firmy, wewnątrz których znajdziemy tym razem procesory firmy Intel.

Nowe modele nazywają się i8, i9, i10 i i12. Wyposażono je w ekrany o przekątnych wynoszących odpowiednio 8 (1280 x 800), 9 (1920 x 1200), 10 (1920 x 1200) i 11.6 (1920 x 1080) cali. Wewnątrz wszystkich urządzeń znajdziemy układ Atom Z2580 (Clover Trail+) o częstotliwości taktowania 2 GHz oraz 2 GB RAM (z wyjątkiem i8, które posiada 1 GB RAM) oraz 16 GB pamięci. Nowe tablety firmy Ramos działać będą pod kontrolą systemu Android 4.2.2. Modele i10 i i12 zostaną dodatkowo wyposażone w moduł 3G.

Pierwszy tablet z tej serii, i9, powinien trafić do sprzedaży już 15 września w cenie wynoszącej 195 dolarów. Pozostałe urządzenia trafią do sprzedaży w październiku.

źródło

Komentarze

 • barwniak

  Fajnie, że nawet chińskie tablety dostają już z reguły ekrany ~FHD. Szkoda tylko, że flash memory wciąż strasznie wolny. W firmowych tabletach/smartphone-ach uzyskanie 60MB/s to nie problem, w chińskich 20MB/s to wielki sukces, zwykle do 15MB/s.
  To głównie z tego powodu Android nie działa na nich tak płynnie jak na firmowych.

  • Arti

   Barwniak ,masz może dostęp do jakiegoś porównania flasha na nowych tabletach ( chodzimiwłaśnie o prędkość ).Dzięki.

   • barwniak

    Testy tabletów niemal każdego poważnego portalu posiadają wyczerpujące dane o szybkości flash memory. Pani Kasia też coraz częściej zawiera testy w ATTO czy Androbench-u.

 • benek

  Czyli tak jak mówiłem,Chińczycy już zamówili partie procesorów od Intela stąd deklaracja Krzanicha o tym że do końca roku ujrzymy tablet oparty o procesor Intela w cenie 100$.Ramos jak widać nie spełnia jeszcze tych wymagań,ale na pewno znajdzie się ktoś kto zrobi tablet za 100$ na Intelu

 • Bartek

  Kurczę, Ramos zaczyna robić bardzo ładnie wyglądające urządzenia

 • UNIA JAGIELLOŃSKA

  I10 jak dla mnie w sam raz… Odpowiednio duży i nawet ładny. Czekam na premierę , może zakupię.

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona