Ważne

Microsoft szykuje 8-calowego Surface Mini z Windows RT 8.1 i Snapdragonem

Początkowo system operacyjny Windows 8 dostępny był wyłącznie na tabletach z ekranami o przekątnej 10,1″ lub większej. Z czasem okazało się jednak, że na rynku jest zapotrzebowanie również na mniejsze urządzenia tego typu, w efekcie czego producenci, dzięki obniżeniu wymagań technicznych najnowszej wersji platformy Microsoftu, mogli nam zaoferować mniejsze produkty. Pierwszym z 8-calowych modeli był Acer Iconia W3 (recenzja wkrótce – przepraszam), później poznaliśmy również Dell Venue oraz Aava Mobile. Wiele wskazuje na to, że niebawem sam Microsoft zaprezentuje światu swojego 8-calowca. Ma nim być Surface Mini.

Jak to bywa w początkowej fazie spekulacji, również tym razem nie znamy zbyt wielu szczegółów dotyczących tego urządzenia. Z informacji, które można znaleźć w sieci, wynika, że Surface Mini ma mieć wyświetlacz o przekątnej 8″, jego sytemem operacyjnym ma być Windows 8.1 RT, a sercem – czterordzeniowy procesor Qualcomm, prawdopodobnie Snapdargon 800.

Pod koniec września Microsoft ma zaprezentować dwa tablety: Surface 2 i Surface 2 RT. Surface Mini ma zadebiutować, podobno, nieco później, ale jeszcze w tym roku.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona