Ważne

Czy tak będzie wyglądał tablet Nokii (teraz to już Microsoftu)?

nokia sirius

Od wielu miesięcy w sieci spekuluje się o nadchodzącym tablecie Nokii (teraz to już Microsoftu). Wiemy, wciąż nieoficjalnie, że ma to być urządzenie 10-calowe, pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows w wersji RT. Dziś w internecie pojawiła się grafika mająca przedstawiać tablet o nazwie kodowej Nokia Sirius. Nie wiadomo jednak czy jest to oficjalne oblicze tego urządzenia, czy jedynie fanowski render. Mimo wszystko jednak warto mu się przyjrzeć, bo prezentuje całkiem interesująco wyglądający sprzęt.

Oprócz wspomnianej grafiki, którą widzicie na początku wpisu, redaktor portalu WinSupersite zamieścił specyfikację nadchodzącego produktu. Wynika z niej, że Nokia Sirius ma działać dzięki czterordzeniowemu procesorowi Qualcomm Snapdragon 800 o częstotliwości taktowania 2,3GHz, a na jej pokładzie mamy znaleźć między innymi 10,1-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Urządzenie ma być wyposażone w aparat o rozdzielczości 6,7 Mpix z Carl Zeiss, WiFi, LTE oraz akumulator mający pracować do dziesięciu godzin (ciekawe w jakiej konfiguracji). Możemy się domyślać, że będzie oferował także GPS, Bluetooth oraz port microUSB – być może jeszcze HDMI i microSD, ale na ten temat, póki co, w sieci cisza.

Tablet ma trafić do sprzedaży w cenie 499 dolarów, choć – póki co – nie wiadomo ile jest w tym prawdy. Mimo wszystko jednak nie wydaje Wam się, że to zbyt wysoka cena jak na sprzęt z Windows RT? Zwłaszcza, że tuż za rogiem jest np. Asus Transfomer Book T100 za 349 dolarów (hybryda z Windows 8.1, ale z ekranem o niższej rozdzielczości: 1366 x 768), a na półkach sklepowych mnóstwo innych tabletowych propozycji z Androidem za podobne pieniądze.

źródło

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona