Ważne

Ubisoft zapowiada Assassin’s Creed: Pirates

Assasin’s Creed to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych serii gier znanych z odchodzącej już, siódmej generacji konsol. Jej najnowsza odsłona, której europejską premierę zapowiedziano na 1 listopada, przeniesie nas w czasie do XVIII wieku, czyli złotej ery piratów. Wczoraj firma Ubisoft ogłosiła, iż tytułowi temu towarzyszyć będzie gra na urządzenia mobilne – Assassin’s Creed: Pirates.

Fabuła gry osadzona została w tym samym miejscu i czasie co Assasin’s Creed IV: Black Flag. Graczom przyjdzie jednak wcielić się w innego bohatera, młodego ambitnego kapitana imieniem Alonzo Batilia. Do naszych zadań należeć więc będzie dowodzenie okrętem, zarządzanie załogą oraz oczywiście morskie starcia z innymi statkami. Wszystko wskazuje również na to, iż główną osią fabuły mobilnego wcielenia Assasin’s Creed będą tradycyjne już dla pirackich historii poszukiwania ukrytego skarbu. Niestety, nie wiadomo jeszcze czy tytuł ten będzie w jakikolwiek sposób łączył się fabularnie z nadchodzącą grą na konsole.

Gra Assassin’s Creed: Pirates do sprzedaży trafi jesienią tego roku. Niestety, nie znamy jeszcze ceny, ani nawet platform na które będzie ona dostępna, jednak w tym drugim przypadku można spokojnie obstawić Android i iOS.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona