Ważne

Ubisoft zapowiada Assassin’s Creed: Pirates

Assasin’s Creed to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych serii gier znanych z odchodzącej już, siódmej generacji konsol. Jej najnowsza odsłona, której europejską premierę zapowiedziano na 1 listopada, przeniesie nas w czasie do XVIII wieku, czyli złotej ery piratów. Wczoraj firma Ubisoft ogłosiła, iż tytułowi temu towarzyszyć będzie gra na urządzenia mobilne – Assassin’s Creed: Pirates.

Fabuła gry osadzona została w tym samym miejscu i czasie co Assasin’s Creed IV: Black Flag. Graczom przyjdzie jednak wcielić się w innego bohatera, młodego ambitnego kapitana imieniem Alonzo Batilia. Do naszych zadań należeć więc będzie dowodzenie okrętem, zarządzanie załogą oraz oczywiście morskie starcia z innymi statkami. Wszystko wskazuje również na to, iż główną osią fabuły mobilnego wcielenia Assasin’s Creed będą tradycyjne już dla pirackich historii poszukiwania ukrytego skarbu. Niestety, nie wiadomo jeszcze czy tytuł ten będzie w jakikolwiek sposób łączył się fabularnie z nadchodzącą grą na konsole.

Gra Assassin’s Creed: Pirates do sprzedaży trafi jesienią tego roku. Niestety, nie znamy jeszcze ceny, ani nawet platform na które będzie ona dostępna, jednak w tym drugim przypadku można spokojnie obstawić Android i iOS.

Komentarze

 • deblob

  Ehh najpierw niech pokażą co wyjdzie w Black Flag, a nie już kolejną wersję na tablety robią..

 • deblob

  PS. Po opisie wnioskuje, że spokojnie mogło to być DLC :P, a że chcą zarobić to wiadomo co robią :P

 • Misiek

  Nie mogę się doczekać, mam nadzieję że będzie tak samo fajny jak na trailerze.

 • asdf

  bawi mnie ta grupa no lifeow na Tubie co to tak psioczy ze ubisoft ma czelnosc cos wydawac na platformy mobilne.

  nie kazdy ma czas i ochote zeby siedziec przyklejonym do monitora komputera, to juz nie lata 90.

  rynek mobilny robi sie coraz potezniejszy i tez dziwne ze ubisoft mialby z tego rynku zrezygnowac, jak tutaj mozna coraz to lepiej zarobic

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona