Wiko VIEW

Krzanich zapowiada nadejście tabletów za ok. 100 dolarów z układami Intela

Na dziś swoje konferencje zapowiedziały dwa technologiczne koncerny: Intel – Intel Developer Forum (IDF 2013) oraz Apple – prawdopodobnie premiera dwóch iPhone’ów. O ile drugie ze wspomnianych wydarzeń właśnie trwa i nie wiemy co tak naprawdę Apple nam pokaże, tak wieści od Intela już do nas dotarły. Co więcej, są bardziej niż interesujące.

CEO Intela, Brian Krzanich, najpierw pokazał pierwszego na świecie laptopa działającego dzięki 14-nanometrowemu układowi SoC (system on chip) Intela, a później… powiedział coś, obok czego nie możemy przejść obojętnie.

Na IDF 2013  San Francisco Krzanich zapowiedział, że do końca bieżącego roku, a dokładniej w okresie świątecznym, będziemy świadkami premiery tabletów z procesorami Intela w cenie wynoszącej ok. 100 dolarów.

Niestety, póki co wszelkie szczegóły dotyczące nadchodzących, tajemniczych urządzeń, nie są znane. Nie wiadomo kto będzie odpowiedzialny za ich produkcję, jaki konkretnie procesor będzie odpowiadał za ich działanie, ani przede wszystkim – pod kontrolą jakiego systemu operacyjnego będą pracowały. Możemy się jednak spodziewać, że będzie to Android (Windows w tablecie za 100 dolarów byłby szokiem…). Możemy się jednak domyślać, że jakość wykonania tych urządzeń nie będzie powalała na kolana.

Cóż, z całą pewnością udział procesorów Intela w rynku mobilnym po wykonaniu takiego kroku wzrośnie. Nie wiem jak Wy, ale ja chętnie poczekam do końca roku na te tanie urządzenia z układami Intela – mogą być ciekawe.

źródło

Komentarze

 • benek

  Pewnie Chińczycy już zamówili sporą partie procesorów od Intela stąd takie informacje.Przecież żadna znana marka nie zrobi tabletu za 100$.Jedno jest pewne,jeśli Intel na dobre wejdzie na rynek tabletów/smartfonów to powinniśmy na tym zyskać bo wiadomo większa konkurencja to bardziej zaciekła walka o klienta

 • Darek

  10″ Shiru Samurai z 16GB kosztuje w Polsce, w detalu 650 zł czyli 160$ bez VAT. Pewnie zobaczymy modele oparte na Z2460/2420 z matrycą 7″ i 8GB – wtedy 100$ jest jak najbardziej realne.

 • Darek

  Ja jednak bardziej czekam na chińskie tablety z Windows 8.1
  No dobra, niech będą po 200$ ( z MS Office) ;-)

 • etanol

  Microsoft, a do niedawna Nokia będzie mieć w tym interes, Całkiem prawdopodobne że taki sprzęt wyjdzie właśnie od nich. Dla MS to być albo nie być…

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona